זקוקים לחנות מחשבים איכותית עם שירות התקנות מקצועי ואמין? פתרונות מחשוב וסלולר לבית ולמשרד. LP מחשבים לאנשים שבאמת אוהבים מחשבים
view counter
השכרת ומכירת במות הרמה, מלגזות וגנרטורים. רום צפון - פתרונות הרמה ושינוע
view counter
מדרסי העטלף
view counter

איבד את הצפון ומצא אותו מחדש

מאת: 
אורי שמיר
בשם: 
גליל עולה
תאריך: 
16.08.19

מייסטר שיווק פירות - טרי עסיסי איכותי

הוא הגיע לכאן בעקבות לימודים, חזר לאזור השרון להקים משפחה ולהתחיל את חייו בשוק העבודה - אך מצא את כל הסיבות לחזור צפונה יחד עם רעייתו ובנו. לירן לנגליב, כדורסלן קבוצת דפנה, הוא "ספורטאי השבוע" שלנו.

ליגת הקיץ האזורית בחסות חברת "מייסטר" תגיע בסופ"ש הקרוב לקו הסיום שלה – כשלאחר מכן הקבוצות ימשיכו למשחקי הפלייאוף. קבוצה שחזרה לנוף של הליגה ועושה רושם טוב עד כה היא הקבוצה של קיבוץ דפנה – שיחד עם יסוד המעלה/חולתה, ניצבת עם המאזן השני בטיבו בליגה ולשתיהן נקודה אחת פחות מהמוליכה מראש פינה. דפנה היא היחידה שהצליחה להנחיל הפסד לראש פינה ולכן יש את כל הסיבות לראות בה קבוצה שיכולה ללכת עד הסוף.

שחקן מרכזי בקבוצה הוא לירן לנגליב, בן 33, שעבר להתגורר בקיבוץ דפנה לפני שנה – כשחזר עם רעייתו עדי ובנם איתן לגור בצפון ולהקים חברה לשיווק דיגיטלי. בימים אלה מצפים בני הזוג לילדה נוספת. לירן לנגליב, שכילד ונער גדל במחלקת הנוער של הפועל כפר סבא, הגיע בתחילת העשור צפונה למטרת לימודים במכללת תל חי, במשך השנים הספיק לשחק גם במדי קבוצות כפר הנשיא ותל חי – והפעם הוא מקווה לזכות בתואר ראשון בצפון. הצטיינותו במדי קבוצתו והתשוקה הגדולה שלו למשחק מזכים אותו בתואר "ספורטאי השבוע", כל זאת שבע שנים אחרי שאירחנו אותו בפינת "ספורטאי השבוע".

בראיון שערכנו עמו, משתף אותנו לנגליב בתהליכים שעברו עליו בשנים האחרונות, בסיבות לחזרה צפונה, בחיבור המיוחד שלו לכדורסל ועוד.

 

צעדים ראשונים בליגה האזורית. לירן לנגליב (עם הכדור) במדי קבוצת כפר הנשיא
צעדים ראשונים בליגה האזורית. לירן לנגליב (עם הכדור) במדי קבוצת כפר הנשיא

 

לירן, מה הביא אותך צפונה אז - ומה החזיר אותך לפני שנה?

"הגעתי לצפון בשנת 2010 לאחר שירותי הצבאי וטיול גדול בעולם. הדרכתי במכינה הקדם צבאית בכפר הנשיא, שם גם שיחקתי בשנה הראשונה בליגת קיץ ואחר שלא שיחקתי 5 שנים כדורסל - זו הייתה חוויה מופלאה ומרעננת וחזרה לי התשוקה למשחק, אחרי שנים של שירות צבאי שבהם לא נגעתי בכדור בעקבות מערכת יחסים מורכבת עם המשחק. לאחר השנה בכפר הנשיא התאהבנו באזור והחלטנו, אני ועדי - שהייתה חברתי ועכשיו היא אשתי ואם בני, להתחיל ללמוד בתל חי. למדתי כלכלה ופסיכולוגיה במכללה. במהלך התואר עבדתי הרבה כמאמן כדורסל בהפועל גליל עליון ובשנה השניה לקחתי על עצמי את ניהול את בית ספר לכדורסל בקרית שמונה לשנה משמעותית מאוד, שבסופה הובן שצריך להיות איחוד עם הבית ספר לכדורסל של הפועל גליל עליון. לאחר שנה מורכבת יצאתי מתחום האימון ופתחתי עסק להדרכות בטבע, פעילויותODT  לנוער ולעסקים ונכנסתי לעולם העסקי והיזמי. היינו 4 שנים בצפון והחלטנו לחזור למרכז, בלב חצי שלם - כי שם משפחותינו והתהליך היה נחוץ לביסוס קריירה וחיים לאחר החתונה. גרנו במושב אודים בקרבת נתניה, לאחר מכן גרנו בכוכב יאיר, עבדתי כמנהל מכירות ושיווק בחברת הייטק במרכז, הבאנו ילד מופלא לעולם ואנחנו מצפים לעוד ילדה אחת. אחרי 4 שנים במרכז החלטנו לחזור לצפון לפני שנה, לקיבוץ דפנה. במהלך השנה, חברתי לשותף נהדר ופתחנו מיחד פעילות עסקית בשםDigital valley  חברת שיווק דיגיטלי וייעוץ אסטרטגי שמצמיחה עסקים. החברה יושבת ב"מרכז ההצלחות" בראש פינה ומייצרת פעילות עסקית וחברתית מופלאה באזור שאזכיר בהמשך."

 

חזרו לצפון - ולא רק כדי לטייל. לירן ועדי לנגליב
חזרו לצפון - ולא רק כדי לטייל. לירן ועדי לנגליב

 

אין הרבה אנשים שהיו עושים מהלך שכזה. לא חששתם מהחזרה לצפון?

"הסיבה הראשונה שבגינה חזרנו צפונה, היא הרצון שלי ושל אשתי לבנות משפחה באזור ובצורת חיים שמתאימה לנו ולילדים - קרוב לטבע, קהילתי, עם חינוך טוב ועם פוטנציאל התפתחות אישי ואזורי. חיפשנו לא מעט מקומות ובדקנו מספר אזורים בארץ. במהלך 4 שנותינו במרכז הגענו להרבה ביקורים בצפון אצל חברים שגרים כאן ונשארו באזור - ובסוף כל ביקור וחזרה למרכז אמרנו לעצמנו: למה אנחנו לא גרים פה?! התשובה הייתה: עבודה. שאלנו את עצמנו, מה נעשה פה? הרי אין עבודה בצפון. המשכנו בחיינובשלב מסוים, בהיותי מנהל שיווק בחברת הייטק מובילה במרכז הארץ, התחלתי תהליך אימון שבמסגרתו גלש לחיי האישיים. אישתי הייתה מעורבת מאוד בתהליך שהתחיל מתהליך מקצועי ונגרר מהר ובמהלכו הבנתי מה מניע אותי בחיים.

במהלך הדרך של התעמקות פנימית וחיפוש משמעות ומקום נפל הפור: אז אולי אין הרבה אפשרויות לתעסוקה בצפון, אבל אף אחד לא אמר שאני לא יכול לייצר עבודה. בשיחת סלון בין אישתי לביני החלטנו שאנחנו חוזרים לצפון. זה לא היה ברגע, הבנו את המשמעויות שכרוכות בזה - להתרחק מהמשפחה, אשתי הייתה צריכה להתקבל לתואר שני בתל חי ואני עסקתי הרבה במחשבה מה אני אעשה? במה אעבוד? איך נייצר חוויה טובה במעבר? ידענו שזה צעד מורכב ויציאה מאזור הנוחות, אבל זה היה צעד בלתי נמנע ברמה הפנימית. הראש היזמי שלי עבד שעות נוספות, עמלנו והכנו את הסביבה למעבר. ברמה האישית החלטתי שאני רוצה להתעסק בשינוי הקונספציה שאין עבודה בגליל. זה אכן מה שעשיתי. חברתי לשותף מופלא וביחד הקמנו אתDigital valley  חברת יזמות ושיווק דיגיטלי שנותנת מעטפת מלאה לעסקים - מרמת הייעוץ האסטרטגי לעסק, דרך בניית תכנית שיווקית, הפעלה של תהליכי השיווק בדיגיטל - פייסבוק, גוגל, לינקאדין ותכנות שונות, חיבור וניהול של כל תהליכי המכירות עד למצב שעסק צומח ומשנה את פניו בחודשים ספורים. החיבור לעולם הדיגיטל הגיע מהניסיון שצברתי כמנהל שיווק בבית תכנה ומההבנה שהפריצה התעסוקתית באזור תגיע ממקצועות שבהם אפשר לעבוד מרחוק ולהתחבר לאזורי התעסוקה המרכזיים".

 

האוהדים שלו ביציע. עדי ואיתן לנגליב
האוהדים שלו ביציע. עדי ואיתן לנגליב

 

תה בעצם אומר שלפרמטר הגאוגרפי אין משקל?

"כיום כבר לא חייבים לשבת בלב תל אביב בשביל לעבוד בתחום הזה. אפשר לעשות את זה מצויין גם מהגליל העליון. אנחנו מעסיקים כיום עשרות ספקים מאזור הגליל ומנסים להשאיר את העבודה פה באזור, מייצרים הרבה שיתופי פעולה ומתחילים לייצר קהילה עסקית פורה. וכל זה בחצי שנה של עבודה. הכיוון באזור הוא נהדר והשמיים הם הגבול. אנחנו כיום מחפשים עובדים ועוד שיתופי פעולה, אז המסר שלי הוא שאם אתם רוצים לגור בצפון או סיימתם ללמוד בתל חי ובא לכם להישאר - פשוט תישארו. אני אמשח לעזור לכל מי שירצה. אני בטוח שתמצאו עבודה וחיים נהדרים. מה שצריך זה יוזמה, חריצות ואמונה בדרך, כל השאר כבר פה".

בוא נעבור לכדורסל. כמי ששיחק גם בכפר הנשיא וגם בתל חי ומכיר טוב את הליגה. מה דעתך על רמת הליגה עד כה?

"אני מת על הליגה הזאת. זו פשוט נקודת אור מדהימה באזור. בשנים שלי במרכז כמעט ולא שיחקתי כדורסל, כי כל פעם שרציתי לשחק אז לא היה אולם זמין - ואם יש, אז זה עולה הרבה כסף ולא הייתה קהילה שמשחקת בקביעות. בקיצור, זה היה מורכב. שיחקתי פעמים ממש ספורות.מיד לאחר החזרה שלי לצפון הקמנו מהר מאוד קבוצה של אנשים נהדרים, שמשחקים בכל שלישי ב-20:30 באולם דפנה. והליגה? פשוט תענוג. הרמה טובה המשחקים באיכות, יש תחרותיות, התרגשות וכמיהה פשוט לבוא ולשחק". 

איזו קבוצה מצאת בדפנה מבחינה מקצועית וחברתית?

"האמת שהיה לא פשוט להקים את הקבוצה. דפנה כבר כמה שנים לא הקימה קבוצה. הסיפור הוא שהייתה מסיבת חנוכה לילד שלי בגן ולפני המסיבה, עדי התנדבה לארח בבית את ההורים כדי לארגן הופעה. שם פגשתי אני סיני רובינשטיין, הלב והמנוע מאחורי כל פעילויות הספורט בדפנה, מהר התחברנו, הבנו שיש דיבור על כדורסל ויצרנו מאפס קבוצת וואטסאפ שסיני מפעיל אותה ביד רמה. באותו שבוע כבר היה משחק. מאז אנחנו משחקים כל שבוע ויש אוירה נהדרת וחבר'ה מצויינים וזאת ממש נקודת אור. כשרצינו להירשם בליגת קיץ היה צורך ביוזמה ורתימה של החברים ולאט לאט התגבשה לה קבוצה איכותית בהובלתם של סיני ורענן מוסקוביץ', בנוסף להחתמה של זרים מצויינים, הוספה של משה אלמישלי הבלתי נגמר – שסובל כרגע מפציעה, אבל אנחנו לא נוותר עליו בקלות, סטודנטים שגרים בקיבוץ, חבר'ה צעירים מהקיבוץ ולידור בן דוד המאמן הנהדר וקלעי שאין דברים כאלה שהוחתם ברגע האחרון אחרי שאבישי פלג האגדי, בצעד שובר לב החליט למסור את המפתחות ולעודד את הקבוצה מהיציע כאב הרוחני של הקבוצה".

 

האוהד הכי מושבע שלו. איתן לנגליב עם חולצה בצבע הנכון ועם המספר הנכון
האוהד הכי מושבע שלו. איתן לנגליב עם חולצה בצבע הנכון ועם המספר הנכון

 

מה מסב לך הכי הרבה הנאה במשחק הליגה?

אחד הדברים הכי משמחים שאני חווה, זו את הנוכחות של עדי ושל איתן במשחקים והחיבור של איתן למשחק. האהבה שלו וההתרגשות שלו אחרי כל משחק מתבטאת בחיקוי, ברצון לשחק ובחדווה ורצון לעשות ספורט. קניתי לו סל והוא כבר מכדרר וקולע. זה לא משנה מה יקרה, אם הוא ישחק או לא ישחק, אנחנו נחנך אותו לדרך חיים של ספורט, פעילות ספורטיבית וקבוצתית – שהם הבסיס של משחק הכדורסל. זה הדבר הכי טוב שיכול לקרות לילד ויש את זה בשפע באזור שלנו וזו ברכה גדולה".

מה לדעתך הפוטנציאל המקסימלי שלכם העונה?

"האמת שאנחנו באים ליהנות ולשחק בכל משחק. אנחנו לא קבוצה מאוד כשרונית, אבל אנחנו מגיעים עם אנרגיות ורוח קרב לכל משחק. לדעתי יש לנו פוטנציאל טוב ללכת רחוק בליגה, אבל אני באמת מאחל לעצמנו שנגיע לכל משחק עם סגל מלא, חיוך על הפנים ושנשחק ביחד, נתחרה ונהנה, השאר יבוא כבר".

 

יביאו את הצלחת לדפנה? לירן לנגליב (באמצע בשורה התחתונה) יחד עם חבריו לקבוצת דפנה
יביאו את הצלחת לדפנה? לירן לנגליב (באמצע בשורה התחתונה) יחד עם חבריו לקבוצת דפנה

 

מייסטר שיווק פירות

פרסום תגובה חדשה

CAPTCHA
אתגר זה נועד לוודא שהינך אנושי כדי למנוע "ספאם".

כל הזכויות שמורות © גליל עולה - אתר הספורט של הצפון
תכנות: SmartWebs  ♦  שיווק דיגיטלי: SOL Digital