כל המשקאות עליהם אתם רק חולמים במבחר עצום ובמחירים ממש נמוכים. כולם זורמים ליין בעיר קריית שמונה!
view counter
השכרת ומכירת במות הרמה, מלגזות וגנרטורים. רום צפון - פתרונות הרמה ושינוע
view counter
DA-Vision
view counter

במעלה המורד

מאת: 
אורי שמיר
בשם: 
גליל עולה
תאריך: 
27.01.18

למרות הרבה ניתוחים לא קלים שעבר ובעיות ברכיים קשות, סא"ל במי"ל יוסי מורד, בן חצור, מקפיד להשתתף במרוצי ריצה ולשאת עימו את דגל המדינה. שמחים לארחו בפינת "ספורטאי השבוע".

ענף הריצה הוא ענף מיוחד, יש שיאמרו "למכורים בלבד". קהילת הרצים מורכבת מאנשים מאוד מאותגרים, שמזג אוויר ואפילו מגבלות גופניות לא מהווים עבורם מכשול בדרך למטרות שלהם. דוגמא טובה הוא סא"ל במי"ל יוסי מורד, בן 59 מקרית מוצקין, בן חצור הגלילית, גרוש ואב לשניים (אפק – חיל קרבי ואלון – כדורסלן קבוצת הנוער של מ.ס צפת) גר במוצקין 17 שנה. למרות שעבר 6 ניתוחים והוא מחוסר ארבעה מיניסקוסים ושתי רצועות צולבות, למעלה מעשור שמורד מקפיד להשתתף בתדירות של כמעט פעם בשבוע בתחרויות ריצה למרחקים של 5 ו-10 ק"מ, אליהם הוא מתייצב עם דגל המדינה ועם הקדשה לזכרם שעל שמם נקראת התחרות.

מורד כבש עשרות פעמים את מעמד הפודיום בקטגוריית הגיל שלו בתחרויות ברחבי הארץ ומבחינתו ריצה היא דרך חיים: "תמיד אהבתי את הריצה. אנו הולך עם רצועות ברגליים ומגיני ברכיים, בכל פעם שאני רץ אני סובל לאחר מכן מכאבי תופת – אבל אני לא מרחם על עצמי. אני מתאמן 3-4 פעמים בשבוע בחדר כושר ומתאמן גם בריצה. באופן אישי יותר קל לי לרוץ במועדוני כושר, מאשר בשטח. אני משתדל לעבוד על מהירות, זריזות, כח מתפרץ וסיבולת לב ריאה. לצערי, אני קצת חוטא בעניין של התזונה, אבל בסך הכל מרוצה מהפעילות".

 

מודל להערצה והשראה. יוסי מורד עם גביע הצטיינות במרוץ יוקנעם
מודל להערצה והשראה. יוסי מורד עם גביע הצטיינות במרוץ יוקנעם

 

בנעוריו יוסי מורד היה כדורגלן מצטיין בשורות מכבי חצור. כבר בגיל צעיר הוקפץ לקבוצת הבוגרים והיה קשר מצטיין בשורותיה ואף היה בשלב מתקדם של מיונים לנבחרת הנוער, בשורותיה זכה להתאמן לצידם של כדורגלנים שעשו חיל בכדורגל הישראלי דוגמת כדורגלני מכבי חיפה ברוך ממן, רפי אוסמו וירון פרסלני. למורד יש הרבה זיכרונות מהכדורגל, אבל גם חלום ושברו – שלאחריהם החליט על מפנה: "הייתה תקופה יפה בכדורגל, במשחקים למען היישוב ובאימונים עם הנבחרת. אני זוכר שהגעתי לאימונים לא מאורגן ומסודר כמו חבר'ה שהגיעו מקבוצות של המועדונים הגדולים בארץ, כי לא הכרתי את זה. במשחק האחרון לקביעת סגל הנבחרת שיחקנו מול גדנ"ע ת"א, כבשתי שער, אך למרות זאת המאמן ג'וני הרדי ז"ל החליט לא לזמן אותי. הוא חיבק אותי בחמימות ועודד אותי. זיכרון שאנצור מהתקופה שלי כשחקן בחצור, היא שבמשחק מכריע שהיה לנו בקרית ביאליק, מוטי עייש עלה לכדור גובה עם שחקן יריב והם התנגשו. מוטי בלע את הלשון והצלחתי לחץ לו אותה ולעשות לו הנשמה ולהחזיר אותו לתפקוד, בעוד שהשחקן היריב סבל מזעזוע מוח. כשהגעתי לגיל צבא החלטתי שאני שם את כל יהבי בצבא. הייתי טנקיסט, מדריך ספורט בוינגייט, יצאתי לקצונה, הייתה סמ"פ, מ"פ ועליתי בסולם הדרגות עד לסגן אלוף. גם אחרי פרישתי מצה"ל אני ממשיך לעשות שירות מילואים כחצי שנה בשנה במצטבר, כמבקר באת"ל טכנולוגיה ולוגיסטיקה".

 

הצדעה מהדרג הבכיר ביותר. יוסי מורד יחד עם סגן הרמטכ"ל, אביב כוכבי
הצדעה מהדרג הבכיר ביותר. יוסי מורד יחד עם סגן הרמטכ"ל, אביב כוכבי

 

למרות שכבר 17 שנים אינו מתגורר בחצור, מעיד על עצמו כחצורניק בלב ובנשמה: "בכל מרוץ שאני נרשם אליו, אני מציין בטופס ההרשמה שאני מחצור. המשפחה שלי נותרה בחצור, יש לי שתי אחיות שגרות ביישוב, להבדיל – קבורים ביישוב הוריי, אחייותי ואחי. חצור זה יישוב מיוחד עם אנשים נפלאים עם לב של זהב. עד היום יש לי הרבה חברים ביישוב המדהים הזה. עד היום כשפונים אלי חיילים מהיישוב בבקשה לעזרה, אני משתדל לעשות כל מה שאני יכול כדי לעזור להם".

 

גם הבנים בעקבותיו. יוסי מורד ובנו אפק
גם הבנים בעקבותיו. יוסי מורד ובנו אפק

 

למרות הזכיות הרבות שלו במדליות בתחרויות שונות, ליוסי מורד יש שאיפות צנועות לעתיד: "להיות בריא ושאלוהים ייתן לי את הכוחות לעסוק בריצה. בכל תחרות אני רץ עם דגל המדינה ועם הכיתוב "אין לי ארץ אחרת" – מאחר וחשוב לי להעביר את המסר הזה, וחשוב לי להביע כבוד לאנשים שלזכרם עושים את המרוצים האלה – ואת הדגלים אני מעביר למשפחות השכולות שלזכר בניהן נעשים המרוצים. אני מאחל לעצמי שיהיה לי את הכוחות להמשיך ולעשות את זה. כל היתר זה באמת בונוס".

ובכל זאת, יש גם משאלת לב מקצועית: "נוח לי להתאמן לבד ולא במסגרת קבוצתית, אבל אני יודע שאני מפסיד הרבה מזה שאני עובד עצמאית ללא מאמן. אני אשמח לזכות במאמן שילווה אותי ויכוון אותי בצורה טובה. אני בטוח שזה יעזור לי להפיק מעצמי הרבה יותר".

 

פשוט להצדיע לו. יוסי מורד ודגל המדינה בעוד מרוץ עוצמתי
פשוט להצדיע לו. יוסי מורד ודגל המדינה בעוד מרוץ עוצמתי

אפשרויות לתצוגת תגובות

CAPTCHA
אתגר זה נועד לוודא שהינך אנושי כדי למנוע "ספאם".
לאחר בחירה באפשרות התצוגה הרצויה, יש ללחוץ על "שמור הגדרות".

דמות לחיקוי ולהערצה

ממליץ לכולם ללמוד מהבחור האדיר והיקר יוסי מורד מה זאת נחישות, דבקות במטרה, רצון עז, עזרה לזולת, חיבוק, עידוד ונתינה. אתמול השתתפתי במרוץ מרתון טבריה ובין אלפי הרצים היה גם יוסי מורד, אך יוסי בלט ביותר מכולם בכך שהגיע כמו בכל מרוץ עם דגל המדינה ובתוכה סטיקרים המזכירים לכולנו את החיילים אורון שאול והדר גולדין ז"ל לראות את יוסי עם הרצועות התומכות את הברכיים הפגועות גורם לך באופן אוטומט להתעלם מכל החששות לקראת הריצה הכל מתגמד. ויותר מהכל להגיע לקראת סיום הריצה ולראות שיוסי כבר סיים את המרוץ והוא בקריאות/צעקות של עידוד מריץ את המסיימים לזה קוראים נחישות עזרה לזולת מאחל לכולנו ללכת/לצעוד/לרוץ בדרכו הייחודית של יוסי מורד סא"ל במיל' קצין וג'נטלמן אמיתי. אוהבים ומעריצים אותך שולחים לך ברכות חמות על כל ההישגים שלך במרוצים ולתרומתך האישית להגברת הכו"כ ביחידות הצבא - מצדיעים לך !!

איש יקר ואהוב

אדם מיוחד המסייע לכל היחידות בצבא מבין עניין, מקצוען, חביב, חפרן בביקורת אך בנימוס ובתקיפות.
יוסי מורד מלמד אותנו מהי נחישות, רצון עז ודבקות במטרה,
יישר כח

תגובה למאמר

יוסי מורד כל הכבוד על הנחישות וההתמדה ראוי להערצה .

יישר כוח לאדם מיוחד

מצטרף לכל הפירגונים של החברים ואוסיף, יוסי מורד, ניחן בכושר ראייה מרחבית בכל תחום הביקורות יוסי תורם מאוד לכשירות והכוננות של יחידות הצבא. יש ליוסי את היכולת המשולבת שהיא למעשה התרומה העיקרית בכך שיודע ומצליח לדבר עם האנשים בשטח בגובה העיניים לרכוש את אמונם ובמקביל לציין את הליקויים שנמצאו במהלך הביקורת וכל זאת כביקורת בונה ולא כהתנשאות. החבר"ה במבוקרים מאוד מעריכים ומוקירים את מורד ואין ספק שההתמדה והנחישות של יוסי בתחום הריצה מלמדים אותנו יותר
על האופי של יוסי מורד
יישר כוח וגאווה ליישוב חצור הגלילית

הנצחת זכרו של ניסן ז"ל

אני קורא ופונה להנהלת ההתאחדות לכדורגל לקיים אירוע לקראת שנה לפטירתו של החבר שלנו ניסן מורד ז"ל אשר ינציח את זכרו
חובה מוסרית כארגון אשר היה בו ניסן ז"ל לאורך שנים רבות ותרם מאוד מאוד להעלאת הרמה בכל המתקנים והיחס לשופטי הכדורגל בכל הליגות
ת.נ.צ.ב.ה

אדם אהוב ומקסים על כולם

כמה כייף לקרא כתבה על אדם מקסים ואהוב עם לב רחב ונתינה. יוסי מורד בהחלט מודל לחיקוי בכל המובנים לצעירים ובוודאי לבני גילו. בצבא-כולנו מחכים לבואו של יוסי לביקורת מלאים ב"חששות" מהביקורת המקצועית ומהממצאים שתמיד הוא מוצא ביחידה.(החל מפחי האשפה, דרך הגדרות, הערות על התאורת רחוב הדולקת בשעות היום, בבונקר התחמושת וכמובן בתחום הנשק והאמר"ל).
יחד עם זה כולנו יודעים שזאת ההזדמנות לקבל סיוע ופתרונות ברמה המטכ"לית. מכיון שיוסי מבין את הבעיות מהשטח והוא משמש כנציג שלנו.בעיות שהיו לנו ביחידה תקופה ארוכה קיבלו מענה ופתרון בזמן הביקורת של יוסי מורד,
עוד נספר לכולם על ההשתתפות בכמעט כל מרוץ של יוסי ואנו רואים את יוסי מגיע עם דגל המדינה והכיתוב: "אין לנו ארץ אחרת".בתוך כך רואים את הסטיקר המזכיר לכולנו את הבנים/החברים: אורון שאול והדר גולדין ז"ל.
אמרנו מודל לחיקוי לצעירים ולבני גילו-אם תראו את תוצאות המרוצים של יוסי תבינו איך בחור בגילו עם המון מרץ, כושר גופני, רצון, נחישות, דבקות במטרה מגיע בין הראשונים עם תוצאות מדהימות.

להכיר את יוסי מורד מקרוב זה פשוט להתאהב בבחור המקסים
אוהבים, מכבדים ומעריצים אותך...כולנו !

איש יקר ואהוב על כולם

מדובר על אחד האנשים המקסימים עם לב רחב ונשמה טובה.יוסי הוא מודל לחיקוי על הכח הרצון וההתמדה על אף הבעיות הרפואיות שלו בברכיים.כמעט בכל מרוץ יוסי משתתף גם אם המקום רחוק מאוד והשעות מוקדמות מידי. כולם מדברים בשבחו של יוסי על טוב הלב והיחס האישי לכל אדם ובפרט על האכפתיות שהוא מגלה בכל ביקורת שהוא עורך במסגרת הצבא.יישר כח והמון בריאות ליוסי היקר

איש יקר ואהוב על כולם

מדובר על אחד האנשים המקסימים עם לב רחב ונשמה טובה.יוסי הוא מודל לחיקוי על הכח הרצון וההתמדה על אף הבעיות הרפואיות שלו בברכיים.כמעט בכל מרוץ יוסי משתתף גם אם המקום רחוק מאוד והשעות מוקדמות מידי. כולם מדברים בשבחו של יוסי על טוב הלב והיחס האישי לכל אדם ובפרט על האכפתיות שהוא מגלה בכל ביקורת שהוא עורך במסגרת הצבא.יישר כח והמון בריאות ליוסי היקר

איש יקר ואהוב

יוסי היקר אתה דוגמא ומופת לכולנו באהבת המדינה, ברוח ההתנדבות ובעשיה בפועל הלכה למעשה, כל הכבוד

פרסום תגובה חדשה

CAPTCHA
אתגר זה נועד לוודא שהינך אנושי כדי למנוע "ספאם".

כל הזכויות שמורות © גליל עולה - אתר הספורט של הצפון
תכנות: SmartWebs  ♦  שיווק דיגיטלי: SOL Digital