השכרת ומכירת במות הרמה, מלגזות וגנרטורים. רום צפון - פתרונות הרמה ושינוע
view counter
זקוקים לחנות מחשבים איכותית עם שירות התקנות מקצועי ואמין? פתרונות מחשוב וסלולר לבית ולמשרד. LP מחשבים לאנשים שבאמת אוהבים מחשבים
view counter
מדרסי העטלף
view counter

דבר הקברניט

תגיות:
מאת: 
מערכת גליל עולה
בשם: 
גליל עולה
תאריך: 
09.04.20

יניב אוחנה (משמאל), איש כדורגל בכל רמ"ח איבריו, הוא האיש שמוביל את הפועל עירוני צפת החדשה מעמדת היו"ר. בראיון לרגל החג משתף אותנו אוחנה בתחושות שלו מהעונה הזו ובתקוות לעתיד.

בקיץ האחרון, אחרי חמש שנים בלי כדורגל בגזרת בוגרים וצעירים, חזר הכדורגל הצפתי למפה. חילופי השלטון בעיריית צפת עזרו לכדורגל לקום לתחייה. ראש העיר, שוקי אוחנה, אדם שמאמין מאוד בספורט, הבטיח וקיים שהכדורגל יחזור למפה. ראש העיר הציב רף שכבר בשנה הראשונה תהיה פעילות של קבוצת בוגרים בליגה ג' - שמטרתה להעפיל לליגה א' בתוך שנים לא רבות, מחלקת נוער ובית ספר לכדורגל שיגדלו תוך כדי תנועה. מאמני כדורגל צפתיים ידועים גויסו למשימה: יוסי סופר מונה למאמן הקבוצה הבוגרת והמנהל המקצועי במחלקת הנוער, ג'קי מלול מונה למאמן קבוצת נערים ב', חגי ממן - מונה למנהל בית הספר לכדורגל, יהודה חטואל מחצור מונה למאמן קבוצת ילדים ב'.

לחוד החנית של ניהול המועדון גויס בן דודו של ראש העיר, יניב אוחנה בן ה-41 - עובד במחלקת הפיתוח של חברת פלסן בקיבוץ סאסא, נשוי לפרח ואב לשלושה, נצר למשפחה צפתית שורשית מזה דורות רבים. יניב אוחנה, שבנו רום משחק בקבוצת ילדים ב', שיחק כנער כמגן ימני במחלקות הנוער של הפועל ובית"ר צפת, בגיל הבוגרים השתלב בבית"ר צפת ואף היה שותף לעלייתה לליגה א' - לאחר ששב מגיחה מקצרה בקבוצת הכדורגל של גוש חלב. אוחנה, שמשחק בשנים האחרונות להנאתו בתשע השנים האחרונות קבוצת הותיקים ע"ש חביב ממן ז"ל ומאמן הכדורגל הצפתי רוני אדרי ז"ל, מנווט את המועדון בצד הניהולי ובנקודת הזמן הזו של העונה, בתקווה שהיא תחודש בקרוב, אנו שמחים לארחו לראיון קצר.


 

הולכים דרך ארוכה יחד. יניב אוחנה וראש העיר שוקי אוחנה
הולכים דרך ארוכה יחד. יניב אוחנה וראש העיר שוקי אוחנה

 


יניב, אתה עובד במשרה מלאה, נשוי ואבא לשלושה ילדים, יש מקום וזמן לכדורגל?
"בהחלט כן. אני עובד בקיבוץ סאסא כל יום מהבוקר עד שעה 17 ואחרי זה מוצא את הזמן לכדורגל. זה מתאפשר הודות לסביבה התומכת שמסביבי. האישה מקבלת ומפרגנת, חגי ממן הוא בינגו גדול בבית הספר לכדורגל, גם במחלקת הנוער וגם בבוגרים יש לנו את יוסי סופר - איש מקצוע מוכשר, שזכיתי להתאמן אצלו ואני זוכה לעבוד לצידו - הוא נותן את כל כולו למען המועדון. עובדים במסירות גדולה בקבוצה הבוגרת המנהל מומי מלול ואיש הלוגיסטיקה אייל בניזרי - משחקני ההתקפה הבולטים של עירנו בעבר. יש לנו מאמנים מצוינים בבית הספר לכדורגל ובקבוצות הליגה, שמאוד אהובים על השחקנים וההורים, יש לנו תמיכה גדולה מהרשות המקומית - מראש העירייה וממחזיקת תיק הספורט, ויקי אלקבץ, כולם נרתמים למען ההצלחה, נותנים מעל ומעבר למען הכדורגל הצפתי - ככה שהנטל לא נופל רק עלי וזה המקום להגיד תודה גדולה לכל העושים במלאכה".

 

באיזו נקודה הקורונה תפסה את המועדון שלכם?
"בקבוצת הבוגרים היינו בתנופה גדולה ונעצרנו בנקודה מאוד קריטית. במחלקת הנוער שתי הקבוצות שלנו מורכבות משחקנים שרובם הגדול זו עונה ראשונה שלהם במסגרת ליגה, ועבורם כל אימון וכל משחק הם עוד צעד של התקדמות. לפני שבועיים קבוצת הבוגרים התחילה להתאמן באצטדיון המחודש ומאוד התרגשנו וקיווינו להמשיך את האימונים שם. כרגע הכל נעצר. אנחנו מקווים שנוכל להשלים את העונה הזו ולסיים אותה עם טעם טוב".

 

בקבוצת הותיקים לא נעצרתם באמצע ריצה לאליפות
"קבוצת הותיקים שלנו היא קבוצה לא תחרותית. אנחנו באים בשביל המפגש החברתי והספורטיבי, אצלנו כולם משחקים ואנחנו לא במרוץ. יש לנו קבוצה עם חבר'ה מדהימים, אנחנו הרבה שנים יחד, כמובן שחסרה לנו המסגרת ואנחנו מקווים לשוב בקרוב".

 

בוא נחזור לקבוצת הדגל של המועדון - קבוצת הבוגרים. ארבעה מחזורים לסיום העונה, אחווה שעב ואתם מרוחקים נקודה אחת ומשחק חסר מהפסגה. גם המקום השני בקונסטלציה מסוימת שווה עליה. אם וכאשר הליגה תתחדש, תוכלו להסתער על המטרה?
"אני בטוח שכן. יצרנו קבוצה מאוד בריאה מבחינה חברתית. החזרנו הביתה את כל השחקנים הצפתיים שיכולנו, צירפנו חבר'ה ששיחקו איתם בקבוצות אחרות וכאלה שהם מכירים מהסביבה. המועדון שלנו מסודר מבחינת ארגון בסדר מופתי. אנחנו מדברים בדיוק כמה דקות אחרי שסיימתי לחלק משכורות לשחקנים. יוסי סופר הוא מאמן, שרבים יגידו לך שמתאים לרמות גבוהות הרבה יותר. הוא אימן את הקבוצה בצורה מצוינת, נעזר במאמן הכושר מתן בן שאנן והשוער שלנו קיבל אישור להתאמן עם לירון סבן. השחקנים עובדים באופן עצמאי ואין לי ספק שהם מחויבים ואני מאמין שאם נחזור לשחק, נהיה מספיק טובים כדי לעלות".

 

הכל נשאר במשפחה. יניב אוחנה עם קבוצת ילדים ב' בה משחק בנו, בהדרכת המאמן יהודה חטואל
הכל נשאר במשפחה. יניב אוחנה עם קבוצת ילדים ב' בה משחק בנו, בהדרכת המאמן יהודה חטואל

 


אתה מרגיש עניין בעיר סביב הכדורגל?
"בהחלט כן. אמנם אנחנו לא משחקים בבית וזה מונע מיותר אוהדים להתקרב ולהיחשף, אבל הרבה אנשים מתעניינים ושמחים בהצלחה ומחכים לעונה הבאה, שבה נשחק כבר במגרש הביתי שלנו, בתקווה שזה יהיה בליגה ב' - כי זה יהיה עצוב מאוד, אם אחרי כל המסע שעשינו וההשקעה הכספית הנכבדת, יוחלט להקפיא את הליגות".

 

בוא נדבר על מגרשים. אתם מרגישים בבית בטובא?
"בית זה רק בצפת, אבל מאחר ולא היה לנו מגרש מאושר לשחק, אז שיחקנו בטובא העונה וקבוצות מחלקת הנוער שיחקו בקרית שמונה ובחצור. מה שכן, מגיעה מילה טובה למנהלי המגרשים ובייחוד לאנשים היקרים בטובא, שמאוד רוצים בהצלחה שלנו ועושים הכל כדי שיהיה לנו טוב שם. מחלקת הנוער עד כה התאמנה ברמת רזים ובמגרשי שחב"ק, בקרוב בסמוך לאצטדיון יחלו להתאמן במגרש החדש וגם במתחם מגרשים שנבנה בסמוך לבריכה העירונית".

 

כדורסל גם בתפריט הספורטיבי שלך?
"בהחלט. כמי שבנעוריו היה אוהד מושבע של הפועל צפת המיתולוגית, שאחריה נסעתי עם אחי להרבה מקומות בארץ, אני מגיע למשחקי בית של מ.ס "דניאל" צפת - שמח שיש לנו כדורסל בעיר ומפרגן לחבר'ה הטובים שם על ההצלחה ומקווה מאוד שבסיום העונה גם הם וגם אנחנו נחגוג עליות ליגה ושבשנים הבאות שתי הקבוצות ימצאו את עצמן מצליחת בליגות גבוהות יותר. מאחל הצלחה לכל ענפי הספורט ולכל הספורטאים בצפת".

מה המטרות של המועדון לעתיד?
"אנחנו רוצים לגדול. שואפים להגיע עם קבוצת הבוגרים לליגה א' בהקדם האפשרי. בגזרת מחלקת הנוער אנחנו שואפים להגדיל את כמות השחקנים הפעילים בבית הספר לכדורגל, שואפים לפתוח בעונה הבאה עוד שתי קבוצות ובתקווה שעם הזמן נגדל עם עוד קבוצות ליגה ובתקווה שהן ישחקו גם בליגות צפוניות מובחרות".

 

מקווים לחגוג גם בסיום העונה. יניב אוחנה לצד שלומי אביסידריס ודור אדרעי
מקווים לחגוג גם בסיום העונה. יניב אוחנה לצד שלומי אביסידריס ודור אדרעי

פרסום תגובה חדשה

CAPTCHA
אתגר זה נועד לוודא שהינך אנושי כדי למנוע "ספאם".

כל הזכויות שמורות © גליל עולה - אתר הספורט של הצפון
תכנות: SmartWebs  ♦  שיווק דיגיטלי: SOL Digital