כל המשקאות עליהם אתם רק חולמים במבחר עצום ובמחירים ממש נמוכים. כולם זורמים ליין בעיר קריית שמונה!
view counter
זקוקים לחנות מחשבים איכותית עם שירות התקנות מקצועי ואמין? פתרונות מחשוב וסלולר לבית ולמשרד. LP מחשבים לאנשים שבאמת אוהבים מחשבים
view counter
זקוקים לחנות מחשבים איכותית עם שירות התקנות מקצועי ואמין? פתרונות מחשוב וסלולר לבית ולמשרד. LP מחשבים לאנשים שבאמת אוהבים מחשבים
view counter

הזמן הירוק של יניב גרטי

מאת: 
מערכת גליל עולה
בשם: 
גליל עולה
תאריך: 
22.03.20

יניב גרטי - שחקן קבוצת הגברים של מועדון רוגבי גליל עליון, שאותו הוא מנהל ביד רמה, מוצא את עצמו למעלה משבוע נותן אקסטרות של עבודה כגנן בקיבוץ דן - כדי לתת מענה לשיקום נזקי הסופה מסופ"ש שעבר. שמחים להעניק לו את תואר "ספורטאי השבוע".

הקורונה היא זו שתופסת מזה כשבועיים את עיקר הכותרות במדיות הארציות, אך מי שחי בגליל העליון קרוב לוודאי לא יכול היה להישאר אדיש בסופ"ש שקדם לסופ"ש האחרון - כשבלילה שבין חמישי לשישי השתוללה סופת רוחות עזה, שגרמה לקריסת עצים ולפגיעה ברכוש ורק בנס לא גרמה לפגיעה בנפש. מי שמצא את עצמו בעין הסערה הוא יניב גרטי - מנהל מועדון רוגבי גליל עליון, שחקן מרכזי בקבוצת הגברים - שבה הוא מלך הטריים מזה שלוש שנים. גרטי שיחגוג בקרוב יום הולדת 37, בן קיבוץ כפר גלעדי, מתגורר בשנים האחרונות בקיבוץ דן בו הוא עובד כגנן - ומאז השבוע שעבר הוא עובד במרץ רב יחד עם צוות הנוי בקיבוץ על מנת לתת מענה לשיקום הנזקים מהסופה. לנו יש את כל הסיבות להעניק לו את תואר "ספורטאי השבוע" ולארח אותו לראיון.

 

תמונה יכולה לכלול: ‏‏‏‏‏אדם אחד או יותר‏, ‏עץ‏‏, ‏‏צמח‏, ‏‏פעילויות בחוץ‏, ‏טבע‏‏‏‏ ו‏מים‏‏‏
הפעם הוא לא נכנס לטבול בנחל להנאתו. יניב גרטי בפעולת גיזום הירואית

יניב, סופ"ש שעבר היה כזה שלא תשכח לעולם. ספר מה עבר עליך?

"החל מיום חמישי ה-12.3, הוא פשוט מטורף. ביום חמישי בערב התחילה סערה שכמותה לא נראה מעולם בדן, עם סופות של 120 קמ"ש, קריסה של כ-60 עצים ועוד עצים שהיה צריך לטפל בהם דחוף, חלק מהעצים נפלו על רכבים ובתים, אבל במזל אף אדם לא ניזוק. מיום שישי בבוקר התחילו להיכנס כלים כבדים לעבודה בקיבוץ - משאיות פינוי, מנופי גיזום, צוות ניסור עצים ועוד טרקטורים למיניהם ואת כל "התענוג" הזה אני הייתי צריך לנהל. בשישי שבת כמובן עבדנו בשיא הכוח מ-6 בבוקר עד 17:00, מצאתי את עצמי רץ ממקום למקום ומחלק משימות לכולם, גוזם בעצמי מקומות שהיו דחופים לפינוי (בעיקר שבילים וכבישים) ומנסה לעשות הכל בשביל להחזיר דברים לשגרה, כל זה תוך כדי עבודה בתקשורת מול הציבור בקיבוץ, כדי להסביר מה עושים ולאיפה ממשיכים. היו לו אינספור הודעות וטלפונים עם בקשות שונות".

 

ואיך נראה השבוע האחרון?

אחרי סופ"ש קשוח, השבוע האחרון גם כן היה מטורף - עם עבודה נון סטופ, תוך כדי התנהלות לפי הנחיות הקורונה השונות. לשמחתי, גרושתי כנרת, עזרה במאמץ ולקחה אליה את שלוש הבנות שלנו במהלך הבקרים ואחרי העבודה הן באו אלי. בגדול הלו"ז היה 6:00-17:00 עבודה ומ-17:00 עד הבוקר שאחרי, טיפול בבנות הנהדרות שלי, כאשר כל יום שלי נגמר בהתרסקות במיטה סבב השעה 20:00, באפיסת כוחות. סיימנו שבוע מטורף ולפנינו עוד שבוע לא פשוט עם הרבה עבודה ואני מקווה שעד פסח נוכל להחזיר את הקיבוץ לסדרו, למרות כל הנזקים - שתהבטאו בהמון עצים שקרסו והמון גינות שנהרסו, לצערי. אני רוצה להגיד תודה גדולה לאנשים היקרים בקיבוץ, שעזרו,תמכו,נתנו לעבוד ודאגו להאכיל ולהשקות אותי בשבוע האחרון, זה עזר מאוד!!!

 

נכון לתחילת השבוע, מה המצב בקיבוץ דן?

הקיבוץ נראה כמו עיי חרבות, עצוב מאוד, מלא לכלוך, גזם ובוץ. מקיבוץ מדהים הוא נראה עכשיו רע מאוד, אבל אנחנו נעבוד קשה ונשקם אותו. נשאר לנו עוד המון עבודה, בערך עוד 20 עצים לטפל בהם טיפול מאסיבי ועוד עשרות עצים לגזום ענפים מסוכנים. בנוסף, יש לנו עוד המון גזם לפנות, לסדר השקייה בהרבה מקומות ולבנות מחדש גינות רבות שנהרסו".

 

תמונה יכולה לכלול: ‏‏‏‏עץ‏, ‏פעילויות בחוץ‏‏ ו‏טבע‏‏‏
אכן תמונות קשות. מנזקי הסערה בקיבוץ דן
 

איך עוברת התקופה הזו על המועדון שלכם ללא אימונים? האם ציידתם את השחקנים והשחקניות בתוכניות אימון? איך אתם שומרים על הקשרים החברתיים?

"תקופה לא פשוטה עוברת עלינו ברוגבי ובעמותת הספורט גליל עליון. כל הפעילות שלנו עצרה, אך עם זאת אנחנו בקשר עם השחקנים, עופר המבורגר, המאמן האדיר שלנו, שבנה תוכנית אימון לכל קבוצה. אנחנו מנסים לשמור על מצב רוח טוב, בעיקר דרך הוואטספ, שומרים על מצב רוח טוב. לצערי, הסופה שהייתה בקיבות דן - שם משכננו, הייתה בדיוק בזמן שהיינו אמורים לעשות אימון פורים. אצלנו זה אימון מיוחד אשר מגיעים אליו גם שחקני עבר מכל הארץ וכמובן שהוא נדחה ובכוונה אני אומר נדחה ולא בוטל, כי אנחנו נקיים משהו בסגנון כשנחזור לשיגרה, הבטחה שלי".

 

מה רמת שביעות הרצון שלך מהביצועים וההתנהלות של כל אחת מהקבוצות בעונה הזו? 

"הייתה לנו עד כה עונה מאוד מאתגרת, בעיקר בשל חזרתו המבורכת של עופר לעמדת המאמן ובשל העובדה שלקח עליו את כל הקבוצות. אני חושב שהייתה עונה לא רעה בכלל בכללי, הייתה לנו תקופה של כחודשיים וחצי שרק אירחנו משחקים בקיבוץ עמיר - בהזדמנות זו אומר תודה ענקית לעדן הכהן וקיבוץ עמיר על שיתוף הפעולה, התחלנו להרגיש איך ממשחק למשחק מגיע יותר ויותר קהל וזה נתן הרגשה מדהימה. בנוער הראנו רמה גבוהה מאוד של רוגבי בגילאי ט-יב, עם כמה ילדים שחזרו משנה של הפסקה ועוד שחקנים שהבשילו בצורה יפה - בכל שנתון יש לנו שחקנים מהמובילים בארץ, ניצחנו לא מעט משחקים. קבוצת העד גילאי 14 שלנו,כיתות ז'-ח' גדלה יפה מאוד מספרית ונהפכה לקבוצה מאוד מגובשת של חברים. עוד דבר שקרה השנה - פתיחת קבוצות ילדים בראש פינה - באחריות חגי סופר ואיתמר קפלן, פתחנו קבוצה בגולן באחריות דוד ליפין, כאשר אנחנו, כמועדון, נותנים את הציוד והמעטפת המקצועית.

בגזרת הנשים, השנה הייתה פריצה מדהימה, הבנות, בהובלת לימור לב, מיכל להק ופרח איתיאל לקחה צעד קדימה, הכניסה עוד אימון שבועי והרימה את רף המקצוענות, מה שכמובן התבטא בתוצאות במגרש. כל זאת, כמובן ביחד עם אווירה צבעונית ומיוחדת, כמו שהקבוצה הזו תמיד עושה. קבוצת הנשים עוררה השנה עניין רב בגופי תקשורת רבים והיה כיף לקבל את כל הפירגון הזה.

בגזרת הגברים, הייתה עונה מעולה בעונת רוגבי לא פשוטה בארץ. ניצחנו לראשונה את קבוצת הבוגרים של רעננה, במשחקים הראשונים העונה היינו עם מעל 25 שחקנים בסגל למשחק (מותר 23....) והצגנו רמת משחק מצוינת, זאת למרות שאיבדנו הרבה שחקני מפתח,כל אחד מסיבתו. מה שהוא חשוב מאוד במשחק הרוגבי והקשה עלינו מאוד בחצי השני של העונה".

 

 

תמונה יכולה לכלול: ‏‏‏2‏ אנשים‏, ‏‏‏‏אנשים עושים ספורט‏, ‏‏דשא‏, ‏פעילויות בחוץ‏‏‏ ו‏טבע‏‏‏‏
היה ונישאר מלך הטריים של הקבוצה. יניב גרטי בפעולה (צילום: צחי רייזל)

 


כמי שגדל בקיבוץ כפר גלעדי וחי בשנים האחרונות בקיבוץ דן. איך ההשתלבות שלך בדן? 

"אני עובד כיום במשרה מלאה בגינון של הקיבוץ ובנוסף מנהל את הרוגבי, רכז ספורט בקיבוץ דן מינואר וממאי - בתקווה שהקורונה תעזוב אותנו, אני אהפוך להיות גם מנהל הבריכה בקיבוץ ומי יודע מה עוד. בנוסף, אני בועד המנהל של הקיבוץ כבר יותר משנתיים. אני כל הזמן חושב על איך אני מצליח להכניס את הכל וגם להיות עם הבנות שלי ואני מצליח לדעתי בעיקר בגלל העובדה, שאני פשוט אוהב את כל הדברים שאני עושה ואני נהנה מכל רגע לעסוק בהם, אני חושב שזה מזל גדול מאוד. אני מאוד אוהב את קיבוץ דן ולמרות שאני גר פה "רק" 5 וחצי שנים אני ממש מרגיש פה בבית וכיף לי לראות אנשים מרוצים מהעבודה שלי וזה גורם לי לרצות לתת יותר, גם אם לא בשעות העבודה הרגילות".

 

איך נשאר לך זמן לרוגבי?

"אני פשוט רואה בזה מפעל חיים שלי ואני משקיע בזה המון, הרבה מעבר לנדרש, פשוט כי אני אוהב את מה שהמועדון שלנו מייצג ואת מה שאנחנו יוצרים פה בגליל, אנחנו יוצרים פה אווירה, יוצרים פה משפחות שלמות שנשארות בגליל בגלל הרוגבי ובונות פה את בתיהן, יוצרים זוגות של חברים ובעיקר יוצרים משפחה אחת גדולה - על כל המשתמע מכך".

 

 כבר שלוש שנים אתה מלך הטריים של הקבוצה. יש נושפים בעורפך או שאתה בליגה משלך?

"האמת, שנושא מלכות הטריים שלי בקבוצה הוא הזוי לחלוטין ואנחנו צוחקים על זה מלא. בשנתיים שקדמו לזו, הייתי מאמן הקבוצה ולא התאמנתי כל כך ושאפתי לא לשחק, אבל בגלל שהיו חסרים לנו שחקנים בעמדות שלי, נאלצתי לשחק. מפה לשם, יצא שאני מבקיע את רוב הטריים בקבוצה, למרות שמבחינת יכולת פיזית אני לא מהעשירייה הטובה שלנו, אבל כנראה שאין כמו ניסיון..... רוב הטריים שלי מגיעים מקריאת משחק טובה או מהידיעה איפה ומתי להיכנס ומתי לקחת שליטה והרבה פחות מיכולות אתלטיות כאלה או אחרות. במשך שנתיים צחקתי על השחקנים, איך זה הגיוני ששחקן שלא מתאמן סדיר עושה את רוב הטריים וזה באמת הפך לבדיחה בקבוצה - החבר'ה קוראים לי הנשר, שאוכל את הנבלות. איכשהו, גם העונה סיימתי עם הכי הרבה טריים בקבוצה, למרות שהשנה היה קרב קשה ולטעמי רק פציעות של דניאל נוימן, אמיתי נייזנה ותמיר קרימר, השאירו אותי בטופ. בשמחה אוותר על הפיסגה לטובת עוד שחקנים שיבקיעו ולטובת הצלחת הקבוצה, אבל כל עוד הקבוצה והמאמן יצטרכו אותי, אני שם".

 

מה אתה מאחל לקבוצות המועדון שלכם, ביום שאחרי הקורונה?

"דבר ראשון - אימון פיצוי לפורים !!! נעבר למימד של רצינות, אני רוצה שנסיים את העונה בצורה רצינית ושנעמוד בכל המטלות שיישארו לנו,נשמור על האחדות שלנו ונתחיל לעבוד חזק על העונה הבאה. אנחנו מועדון עם אווירה מעולה ומקווה ובטוח שנמשיך ככה, ביחד עם התקדמות בצד המקצועי ועם עבודה קשה במגרש. עובדים קשה באימונים ובמשחקים, כדי להצדיק את הבירה שאחרי המשחק".


 


האוהדות המושבעות שלו. יניב גרטי ושלוש בנותיו

פרסום תגובה חדשה

CAPTCHA
אתגר זה נועד לוודא שהינך אנושי כדי למנוע "ספאם".

כל הזכויות שמורות © גליל עולה - אתר הספורט של הצפון
תכנות: SmartWebs  ♦  שיווק דיגיטלי: SOL Digital