השכרת ומכירת במות הרמה, מלגזות וגנרטורים. רום צפון - פתרונות הרמה ושינוע
view counter
כל המשקאות עליהם אתם רק חולמים במבחר עצום ובמחירים ממש נמוכים. כולם זורמים ליין בעיר קריית שמונה!
view counter
DA-Vision
view counter

הלב אומר רוגבי נשים גליל עליון

מאת: 
אורי שמיר
בשם: 
גליל עולה
תאריך: 
05.09.18

את צעדיה הראשונים בענף הרוגבי היא עשתה בגליל. אחרי שהייתה ממקימות קבוצת הנשים של רחובות – היא חוזרת הביתה מלאת אנרגיות עם טייטל של שחקנית נבחרת. שמחים לארח את לימור לב מקיבוץ מעיין ברוך בפינת "ספורטאית החודש".

אחת מהתופעות הספורטיביות המעניינות והמפתיעות של העשור האחרון, היא ההצלחה הגדולה של קבוצת הנשים של מועדון רוגבי גליל עליון. ההצלחה אינה מתבטאת בזכייה בתארים, אך עצם העובדה שכבר 6 שנים קיימת קבוצת רוגבי, שנשענת על סטודנטיות ממכללת תל חי, קבוצה שהצליחה לשרוד הרבה תחלופה של שחקניות וממשיכה לשמור על הגחלת היא עובדה מעוררת כבוד.

דמות מאוד דומיננטית, שממחישה עד כמה ענף הרוגבי הצליח לטעת שורשים בספורט הנשים הגלילי, היא לימור לב – בת 29 מקיבוץ מעיין ברוך, ששבה לפני מספר חודשים לצפון אחרי 3 שנים של לימודים בפקולטה לחקלאות ברחובות. לב, שחצי שנה קודם עשתה את צעדיה הראשונים ברוגבי במדי הקבוצה הגלילית, עברה לגור בשפלת הארץ בשל לימודיה – וכשגילתה שאין קבוצת רוגבי בנמצא, היא יזמה מהלך עם עוד חברה טובה להקמת קבוצה ברחובות, שהפכה גם היא לחלק מהנוף לרוגבי הנשים בגליל.

לימור לב הצליחה תוך זמן קצר לגלות הצטיינות ואף לזכות לזימונים לנבחרת הנשים של ישראל, עימה יצאה לטורנירים באירופה.עם סיום לימודה ברחובות שבה לימור לב לכור מחצבתה, כיום היא עובדת כפקחית נזיקין בחברת "פריאור מהדרין" לשיווק תוצרת חקלאית.

לימור לב מגיעה ממשפחה של רוגבי, אחיה הצעיר שביט – משחק בקבוצת הגברים של הגליל והוא הגיע לרוגבי בעקבותיה. את שביט אירחנו בפינת "ספורטאי השבוע" בשנת 2016. אחיהם הגדול של שביט ולימור, סמ"ר הרן לב ז"ל, שנהרג במלחמת לבנון השניה, היא שחקן פעיל בקבוצות הנוער והבוגרים של המועדון בעשור הקודם.

 

אישה פורצת דרך. לימור לב במדי רחובות (צילום: צחי רייזל)
אישה פורצת דרך. לימור לב במדי רחובות (צילום: צחי רייזל)

כמו רבים ורבות, גם ללימור לב לא הייתה שום נגיעה לענף הרוגבי, כשהחליטה להצטרף לענף. כמו רבים ורבות, גיא היא נדבקה באווירה המיוחדת שיש למשחק להציע, והיא מגדירה את הרוגבי כענף שהוא חלק בלתי נפרד מחייה: "הצטרפתי לקבוצה בגליל ולא תיארתי לעצמי שאכנס לזה בצורה כל כך חזקה. כשעברתי לגור ברחובות התאכזבתי שלא מצאתי שם קבוצת רוגבי. פגשתי בפקולטה את חגית סולומון, שאותה הכרתי ממחנה אימונים משותף שערכה הקבוצה מהגליל עם נבחרת ישראל בקיבוץ ברעם. חגית שיחקה בקבוצה בירושלים והציעה לי להצטרף אליה, אבל מהר מאוד הבנו שיהיה לנו מאוד קשה להגיע לפעילות בירושלים. החלטנו לנסות להקים קבוצה, מסתבר שזה לא סיפור כל כך גדול כמו שזה נראה. זה דורש הרבה אנרגיה, רצון ומוטיבציה, אבל לא דורש יכולות כלכליות אדירות וגב חזק. ביקשנו מחברה שתעזור לעצב פלאיירים, תלינו בכל מקום אפשרי פרסומים, שיתפנו בקבוצות פייסבוק רלוונטיות, הפתענו שהרבה בנות רצו לנסות. באימונים הראשונים היו 15 בנות. בהתחלה לא הייתה לנו דמות מקצועית, דניאלה - חברה שבאה מירושלים, העבירה אימונים במשך שבועיים, ואז לגמרי במקרה מישהו שהתחיל ללמוד בפקולטה - בן קיבוץ יזרעאל – שזה קיבוץ שחי ונושם רוגבי, וראה את המודעות שתלינו, הוא חיבר בינינו לבין חבר שלו, שעובד בפיתוח באיגוד הרוגבי והוא הפנה את בן קירשברג לאמן את הקבוצה. מדובר באדם מקסים, שהיה שלוש שנים מאמן שלנו. בעיני הוא היה מאמן מעולה, שעבד במסירות מאוד גדולה, הגיע בחמסין, בגשם ובכל מזג אוויר. את הקבוצה מרחובות עזבו כמה בנות מהגרעין הראשוני, הן יצטרכו לעשות גיוסים – אבל נשארו בנות מאוד רציניות, שאני מאמינה שיצליחו לשמר את הפעילות, כך שלא ירגישו בחסרוננו".

 

מרחובות לנבחרת. לימור לב במדי נבחרת הרוגבי של ישראל (צילום: איליה יפימוביץ')
מרחובות לנבחרת. לימור לב במדי נבחרת הרוגבי של ישראל (צילום: איליה יפימוביץ')

 


לימור לב השתלבה מהר מאוד בענף הרוגבי ובשנתיים האחרונות היא חברה בסגל נבחרת הנשים של ישראל, שמשחקת בדרג 2 של אירופה. לב שמחה מאוד על הזכות הגדולה שניתנה לה: "אין ספק שזה כבוד גדול להשתייך לנבחרת. בכל קיץ הנבחרת יוצאת לשני טורנירים בחו"ל בתקופת הקיץ, שקובעים את הדרג והמיקום. בשנה שעברה הייתי במחנה אימונים בפולין. החמצתי בגלל פציעה את הטורניר הראשון, אך לטורניר השני בהונגריה טסתי. לצערי, השנה שעברה לא הייתה מוצלחת מבחינת תוצאות בנבחרת. בחודש יולי האחרון השתתפנו בטורנירים באוקראינה ובהונגריה, באוקראינה לא היינו במיטבנו ובהונגריה נראינו טוב יותר. בגדול, האווירה בנבחרת היא טובה, אבל יש רגעים של עליות וירידות בהתאם למצב".

 

גאווה לאומית. שחקניות נבחרת הנשים ברוגבי
גאווה לאומית. שחקניות נבחרת הנשים ברוגבי

במועדון רוגבי גליל עליון חיכו מאוד לחזרתה של לימור לב לחיקם, כפי שמתאר יניב גרטי, מנהל המועדון ומאמן קבוצות הגברים והנוער: "מרגע שהתבשרנו שהיא סיימה ללמוד קיווינו שהיא תחזור אלינו. היא שחקנית עם רוח קרב טובה, מתקלת ועובדת קשה. ראיתי את העבודה שהיא עשתה ברחובות ואמרתי שאני רוצה אותה אצלי, גם כדי לקבל שחקנית עם ניסיון ויכולות אדירות וגם בצד של גיוס שחקניות. באימונים מורגש הידע שלה והניסיון שהיא מעניקה לשחקניות הפחות מנוסות. אני מקווה שהיא תצליח להוביל את הקבוצה שלנו, שעוברת תחלופה גדולה של שחקניות, לעונה טובה".

לימור לב מצידה כבר מרגישה בבית. בחודש אפריל האחרון חזרה לימור לב לכור מחצבתה בקיבוץ מעיין ברוך וגם לקבוצת הרוגבי של הגליל. לב שמחה על החיבור החדשה עם הקבוצה הגלילית: "בתקופה הראשונה שחזרתי התאמנתי עם הגליל, אבל הספקתי לשחק טורניר אחד עם רחובות. כעת אנחנו מתכוננות לעונה הקרובה. מצאתי קבוצה עם 15 בנות - ואני יכולה להגיד שזו כמות מרשימה, בנות עם רקע אתלטי והאימונים ברמה גבוהה והאווירה כייפית וקלילה. מדובר בקבוצה עם בנות שבאות לתת עבודה, אבל זוכרות לתת מקום לפאן ולצחוקים. כיף גדול מאוד להיות חלק מהקבוצה הזו. את העונה שעברה סיימנו במקום הרביעי, המטרה שלנו העונה היא לסיים במקום גבוה יותר. מבחינה אישית אני שואפת להשקיע יותר בפרמטרים של תחזוקת הגוף ומניעת פציעות, מאחר וסבלתי מלא מעט פציעות בשנה האחרונה. כמובן שרוצה לתת הכל למען הצלחת הקבוצה, שהופכת לקבוצת הבית החדשה שלי".

 

חוזרת עם אנרגיות לצפון. לימור לב במדי הגליל יחד עם מיטל פרייבך
חוזרת עם אנרגיות לצפון. לימור לב במדי הגליל יחד עם מיטל פרייבך 

אפשרויות לתצוגת תגובות

CAPTCHA
אתגר זה נועד לוודא שהינך אנושי כדי למנוע "ספאם".
לאחר בחירה באפשרות התצוגה הרצויה, יש ללחוץ על "שמור הגדרות".

אוו אווו

אלופה

כל הכבוד לימור

כל הכבוד ללימור שחזרה לגליל ולקבוצת הרוגבי. מקווים לעונה אפילו יותר טובה מהקודמת.

פרסום תגובה חדשה

CAPTCHA
אתגר זה נועד לוודא שהינך אנושי כדי למנוע "ספאם".

כל הזכויות שמורות © גליל עולה - אתר הספורט של הצפון
תכנות: SmartWebs  ♦  שיווק דיגיטלי: SOL Digital