השכרת ומכירת במות הרמה, מלגזות וגנרטורים. רום צפון - פתרונות הרמה ושינוע
view counter
כל המשקאות עליהם אתם רק חולמים במבחר עצום ובמחירים ממש נמוכים. כולם זורמים ליין בעיר קריית שמונה!
view counter
מגוון מבצעים והנחות במיוחד לגולשי וספורטאי גליל עולה. סופר פארם ביג קרית שמונה
view counter

הקבלן מהגולן

מאת: 
אורי שמיר
בשם: 
גליל עולה
תאריך: 
31.03.19

הכדורגלן אסעד עמאשה הפך בשלוש העונות האחרונות לקבלן העליות של הצפון. בשבוע שעבר חגג העפלת ליגה שלישית ברציפות, הפעם עם מ.ס דבוריה – בה זכה לשחק לצד האח וויאם. שמחים לארחו בפינת "ספורטאי השבוע".

צילום במדי דבוריה: אייהם אנור ג'בארין – שירותי צילום מקצועיים

קבוצת הכדורגל של מ.ס דבוריה זכתה ביום שלישי האחרון באליפות צפון א' של ליגה ב' והבטיחה שני מחזורים לפני תום העונה את העפלתה לליגה א'. אחד מהשחקנים המרכזיים בהצלחה הגדולה הזו הוא שחקן ההתקפה אסעד עמאשה – בן ה-27.5 מהכפר בוקעאתא שבגולן, שכבר זוכה לתואר "קבלן עליות".

לעמאשה הייתה זו עליית ליגה שלישית ברציפות – שבה הוא פקטור מרכזי בהצלחה. לפני שתי עונות הוא עשה את זה עם ממב"ע הגולן – הקבוצה של העדה הדרוזית מהגולן, בעונה שעברה הוא עשה זאת עם הפועל כאוכב – הנציגה הבכירה של כפרי הבדואים בכדורגל הישראלי, ביום שלישי האחרון הוא עשה זאת עם מ.ס דבוריה – המייצגת כפר ערבי למרגלות הר תבור בו מתגוררים קצת יותר מרבבת תושבים, רבים מהם חולי כדורגל אמיתיים במובן הטוב של המילה – שהביאו הרבה צבע ליציעי ליגה ב' ולבטח יהיו אטרקציה גם בליגה א'.

כששאלתי את אסעד עמאשה האם הוא מרגיש קמע, הוא הגיב במבוכה: "אני סך הכל נתתי את שלי, בשביל ההצלחות של הקבוצות שבהן שיחקתי. שום דבר לא קרה רק בזכותי. בכל הקבוצות שחגגתי עימן עלייה היו הרבה גורמים והרבה שותפים להצלחה. אני שמח מאוד שהגעתי למקום חם ומחבק כמו דבוריה, מקום שבו הרגשתי מהרגע הראשון אהוב ורצוי, קבוצה עם הנהלה מצוינת, מאמן מצוין, חבר'ה מוכשרים וקהל ששווה ליגות גבוהות יותר. נהניתי מכל רגע במדי דבוריה בעונה הזו ואני שמח שאחרי הדברים שעברתי בתחילת העונה, נפתחה דלת לעונה כל כך שמחה".

 

תמיד באופנה ותמיד כובש. אסעד עמאשה במדי מ.ס דבוריה
תמיד באופנה ותמיד כובש. אסעד עמאשה במדי מ.ס דבוריה

הקיץ האחרון היה קיץ שהביא עימו תקוות רבות לכדורגל בגולן. ההצלחה הגדולה של בני ממב"ע בהשתלבות בליגה ב' ובהעפלה לשלב מתקדם בגביע המדינה – שהביאה עמה מפגש מול מכבי ת"א, שעזר לקבוצה המיוחדת מהגולן להכרה ארצית וגלים של סימפטיה מכל רחבי הארץ, נתנו את הסיבות להאמין שעכשיו זהו הזמן הטוב להכריז על קפיצת מדרגה בשאיפות של המועדון – התמודדות על העפלה לליגה א'. בממב"ע בנו על כך, שהקבוצה תזכה לשחק באצטדיון החדיש בכפר בוקעאתא, הציפיות היו בהתאם. וויאם עמאשה חזר לסגור מעגל אחרי קריירה מפאורת בליגת העל, האח הצעיר אסעד חזר מהשאלה בכאוכב והציפיות היו בשמיים, אך זמן קצר לאחר תחילת העונה נראה היה שהעסק בתהליך התפוררות. הקבוצה הודחה בשלב מוקדם ממשחקי הגביע ולא גילתה יציבות בליגה, בנוסף נקלעה לקשיים כלכליים שהביאו לפרידה לא נעימה מהאחים וויאם ואסעד עמאשה – שעברו למ.ס דבוריה, בהמשך היה זה החלוץ נאג'י אבו ג'בל – שעבר להפועל בועיינה.

עבור אסעד עמאשה האכזבה מההתנהלות של ממב"ע היא גדולה – היא גם הסיבה שהחליט לעבור לשחק במ.ס דבוריה, למרות שהיו לו הצעות לשחק בקבוצות מאזורים קרובים יותר לגולן: "היו הרבה מאוד תקוות וציפיות מהעונה הזו, שלצערי מהר מאוד התנפצו. ההנהלה בנתה על כספים מקהל ומעוד גורמים, אבל בפועל לא אישרו לשחק באצטדיון וכל מיני הבטחות לא התממשו ונוצרה סיטואציה בעייתית. וויאם חזר הביתה, כדי לתת מהיכולות שלו על המגרש וכדי להיות מנהל מקצועי במחלקת הנוער ולעזור להביא מהידע והניסיון שלו לטובת הקהילה שממנה הוא צמח, אני חזרתי הביתה למרות הרבה הצעות מאוד מכובדות מקצועית וכספית – כי מבחינתי לא ראיתי שום אופציה מלבד ממב"ע, ואז בשלב מוקדם של העונה ההנהלה קראה לנו וביקשה שנחפש קבוצות אחרות. אני מאוד נפגעתי והדבר הראשון שאמרתי לעצמי באותו רגע, שאני אחתום בקבוצה שמשחקת באזור הכי מרוחק מכאן – ובמקרה הזו זאת הייתה מ.ס דבוריה. מי שהמליץ לוויאם ולי לעבור לדבוריה הוא עדי אלישע, חברנו היקר, שאמור היה לעבור איתנו מממב"ע לדבוריה – שם הוא שיחק בעונה שעברה, אך לבסוף עדי נשאר בממב"ע. כמו שציינתי, הגענו למקום הכי טוב שיכולנו לבקש, אני שמח ששנינו היינו דומיננטיים ועזרנו לקבוצה לעמוד במטרות שלה".

 

עונה שהלכה לכיוונים לא צפוים. האחים עמאשה במדי בני ממב"ע
עונה שהלכה לכיוונים לא צפוים. האחים עמאשה במדי בני ממב"ע
 

 

האחים וויאם ואסעד עמאשה, שהשאירו נציגות בממב"ע – האח תאא'ר בן ה-25, שמשחק כקשר, הטביעו חותם גדול בדבוריה. וויאם כבש 17 שערים, אסעד כבש 15 שערים. לאסעד העונה הזו הייתה חוויתית מאוד במידה רבה, גם בשל העובדה שזכה לשחק בהתקפה לצד האח הגדול – שמהווה עבורו מודל להשראה: "וויאם הוא האח הגדול והאהוב שלי, כשהוא עלה לבוגרים בקרית שמונה אני הייתי שחקן במחלקת הנוער והחלום שלי היה לשחק לצידו. זכינו במשחק אחד לשתף פעולה בקרית שמונה, כשהיא שיחקה בליגה הלאומית, ומאז וויאם פרש כנפיים לרמות הגבוהות של הכדורגל הישראלי ואותי הדרך הובילה לליגות הנמוכות. תמיד קיוויתי שביום מן הימים אזכה לשחק לצידו ואני שמח שהעונה זה יצא לפועל. וויאם הוא מהחלוצים הטובים ביותר שצמחו בכדורגל הישראלי בדור הזה. לי זה כבוד גדול מאוד לשחק איתו. וויאם הוא הפסיכולוג הכי טוב שלי, הוא תמיד אמיתי איתי – גם על המגרש וגם מחוצה לו, הוא יודע לעודד כשצריך, יודע לתת על הראש כשצריך, יודע לפרגן כשצריך. עבורי זאת זכות גדולה לחוות אותו כשותף במגרש".

 

מושא להערצה. אסעד עמאשה עושה כבוד לאח וויאם
מושא להערצה. אסעד עמאשה עושה כבוד לאח וויאם

בנוגע לעונה הבאה אסעד עמאשה טרם יודע את דרכו, אך בדבר אחד הוא בטוח: "וויאם ואני עסקת חבילה, לכל מקום נלך ביחד. כבר עכשיו יש התעניינות מצד קבוצות בליגה ב' ובליגה א', אבל אנחנו בשלב שאנחנו רוצים ליהנות מהשמחה של ההישג הגדול של הקבוצה שלנו. וויאם הכרטיס שלי שייך לממב"ע ואני חוזר לשם. נשב עם ההנהלה ונקבל החלטות יחד. לא סגרתי דלתות בממב"ע ולא שכחתי שזה הבית שלי. בשלב הזה הכל פתח לגבי וויאם ולגביי בנוגע לעונה הבאה".

 

בעונה הבאה שוב בממב"ע? אסעד עמאשה במדי בני ממב"ע
בעונה הבאה שוב בממב"ע? אסעד עמאשה במדי בני ממב"ע

פרסום תגובה חדשה

CAPTCHA
אתגר זה נועד לוודא שהינך אנושי כדי למנוע "ספאם".

כל הזכויות שמורות © גליל עולה - אתר הספורט של הצפון
תכנות: SmartWebs  ♦  שיווק דיגיטלי: SOL Digital