השכרת ומכירת במות הרמה, מלגזות וגנרטורים. רום צפון - פתרונות הרמה ושינוע
view counter
כל המשקאות עליהם אתם רק חולמים במבחר עצום ובמחירים ממש נמוכים. כולם זורמים ליין בעיר קריית שמונה!
view counter
מגוון מבצעים והנחות במיוחד לגולשי וספורטאי גליל עולה. סופר פארם ביג קרית שמונה
view counter

מועדון בשביל האופניים בגליל - אודות

אודות המועדון

מועדון "בשביל האופניים בגליל" הוקם על ידי עידו סירקין בשנת 2004.

מה זה בכלל אופניים ולמה לי להצטרף למועדון אופניים? הרי בדרך כלל אפשר פשוט לקחת את האופניים ולצאת לרכב לכל מקום. נכון. אבל במועדון מאמנים ומדריכים מנוסים, שרוכבים הרבה שנים, ויכולים לתת מניסיונם על מנת לעזור לכם לרכב מהר ובטוח יותר, באופני הרים או כביש. כמו כן, ניתן להנות מרכיבה בחברת בני גילכם. באימונים, תחרויות או רכיבת כיף - אין כמו תמיכה קבוצתית בזמן האימון או התחרות. המכשולים הפיסיים והטכניים ברכיבה הופכים להיות קלים, כי כולנו רוצים לעזור לך לרכב מהר יותר - מהמדריך עד אחרון הרוכבים.הדרך שלנו

במועדון בשביל האופניים בגליל אנו רוצים בהצלחה שלך. לא משנה אם זה לנצח את אליפות אירופה שתערך בישראל 2010 או פשוט לעלות לחרמון בזמן הכי קצר. העיקר שהאופניים ייתנו ביטוי ענק לאישיות הענקית שלך. כי כל אחד אלוף. לשם הגשמת המטרה שלך, תהיה אשר תהיה, אנו רוצים לעבוד קשה. אבל רק אם הרצון שלך קיים, ורק במידה שתהיה מוכן לתת לעצמך את הטוב ביותר.

אנו מאמינים שכל הסגנונות בענף האופניים קשורים זה בזה. לא משנה אם ביום מן הימים תחליט להיות רוכב דאון היל מדהים, עדיין רכיבות XC וכביש יהוו חלק מתוכנית האימון שלך. כל רוכב במועדון מתחיל עם האימונים הדו-שבועיים למשך חצי שנה. באימונים אלו לומדים את היסודות ברכיבת שטח ולומדים על האינטראקציה הקבוצתית. רק בתום התקופה רשאי רוכב (בגיל הקדטים ומעלה) לבקש תוכנית אימון אישית. התחלת התוכנית האישית מותנית בהתכתבות וניהול יומן אישי עם מאמן/מדריך והצטרפות לאימוני הכביש בימי שבת.

בסיום העונה הראשונה באימוני כביש והרים, יחד עם התכתבות מוצלחת עם המדריך/מאמן, יכול הספורטאי לקבל אימוני הספק, סף ותזונה מדויקים, באמצעות עזרים מודרניים. השלב הסופי יינתן רק לאלו הרוצים להגיע לטוב ביותר ומוכנים לחיות ולתת מעצמם את המקסימום כספורטאים.מטרות העמותה

עמותת בשביל האופניים בגליל נוסדה בשנת 2008. מטרת העמותה לפתח את ספורט האופניים התחרותי בגליל. פיתוח ספורט הרכיבה בגליל מושתת על עקרון הפירמידה. בסיס רחב של רוכבים צעירים ומבוגרים ובראש הפירמידה נבחרת עלית של ספורטאים השואפים להפוך את האופניים למקצוע.

הבסיס הרחב של ענף האופניים בגליל מורכב מרוכבי מסטרס ונוער הנהנים מפעילות ספורטיבית תחרותית. במסגרת הפעילות הקהילתית פועלת העמותה להביא את האופניים התחרותיות לכולם בשלושה דרכים;

1. העמותה פועלת בשיתוף בתי ספר, מועצות ומתנ"סים להחדרת האופניים בחינוך המיוחד. במסגרת זו כיתות החינוך המיוחד מקבלים שיעור בחירה באופניים. במסגרת זו מתאמנים הילדים, בנים ובנות, במטרה להשתתף באליפות בית ספר באופניים, המאורגנת על ידי התאחדות לספורט בית ספר.מדוע לעודד ולפתח אופניים בחינוך המיוחד ולא בחינוך הרגיל? אנו מאמינים שהאופניים הינם כלי חינוכי מעולה. אופניים תחרותיים דורשים התמקדות והתמסרות, משמעת, סדר יום ותכנון. ניצחון בתחרות או סיום תחרות בהצלחה לא יתקיימו ללא תכנון מקדם. מה נדרש? מה אופיו של המסלול ואלו אימונים נדרשים? איזה ציוד מתאים והאם הוא תקין? העברת תוכניות אלו לחניכים עוזרת להם לייצר דפוסי התנהגות שיכולים לעזור להם לא רק בהכנה לתחרות אופניים אלא לדברים אחרים בחייהם.

במסגרת זו העמותה מלמדת את ספורט הרכיבה מהבסיס. כדוגמת שיתוף פעולה עם קק"ל בבניית שביל היקפי ביער ביריה. בפרויקט זה לומדים הילדים לבנות שביל אופניים בהתאם להנחיות קק"ל ובליווי מקצועי של בוני שבילים מוסמכים. איך לבנות שביל בר קיימא ומשתלב במרכיבי טבע נוספים. כל זה נלמד בפרויקט לצד ההנאה והאימון המקצועי על שביל אופניים.

2. ארגון מרוצי אופניים. חזון העמותה בנושא התחרותי הינו "האימון הטוב ביותר הינו תחרות". על בסיס החזון הזה מורכבת אסטרטגיית האימון של המועדון. על מנת לקדם ולפתח את הניסיון התחרותי של רוכבי המועדון בפרט ורוכבים ישראלים בכלל, מארגנת העמותה שלוש תחרויות בשנה בגליל;א. מעלות תרשיחא - מרוץ אופני הרים בינ"ל באגם מונפורט.

ב. חץ הצפון - מרוץ כביש קלאסי בגליל העליון, צבעון - יראון - צבעון

ג. מרוץ התפוח - מרוץ כביש קטעים במרום גליל.

מרוצי האופניים הם הבמה האמיתית לספורט האופניים. במרוץ מתבטא הרוכב בשיא יכולתו והעמותה מעוניינת לתת במה לרוכביה ולרוכבים אחרים.

על ידי ארגון תחרויות בגליל העמותה מקדמת את הגליל ומביאה ישראלים ואורחים מחו"ל לאזור. האורחים ישנים בצימרים ובתי מלון מקומיים ומכירים מקרוב את תנובת האדמה ואת התושבים.

3. פעילות ספורטיבית תחרותית לכלל האוכלוסייה. במסגרת זו מעבירה העמותה אימונים מסודרים לנוער ומבוגרים בגליל מנהרייה ועד קריית שמונה. שילוב כלל האוכלוסייה בקהילה עוזר להעביר את מסורת הספורט התחרותי באזור.תחרות אופניים דורשת סגירת כבישים. רוכבים מתאמנים יחדיו כקבוצה מאטים לעיתים את התנועה. שבילי אופניים משתלבים לעיתים עם הולכי רגל ורוכבי סוסים. כיצד נוכל ליידע ולקרב את שאר האוכלוסייה בגליל ללא החדרת האופניים לכמה שיותר אנשים, גם כאלה שבעבר לא עסקו בספורט האופניים או בספורט בכלל?

ידע והתנסות של רבים הם הדרך שלנו לקידום ופרסום ענף האופניים התחרותי.

במסגרת הפעילות הכלל קהילתית נערכים אימונים מסודרים בימי השבוע, המועדון משתתף במחנות אימוניים חד יומיים ומשתתף בתחרויות ארציות ובינ"ל.

 

 054-7771749


כל הזכויות שמורות © גליל עולה - אתר הספורט של הצפון
תכנות: SmartWebs  ♦  שיווק דיגיטלי: SOL Digital