השכרת ומכירת במות הרמה, מלגזות וגנרטורים. רום צפון - פתרונות הרמה ושינוע
view counter
כל המשקאות עליהם אתם רק חולמים במבחר עצום ובמחירים ממש נמוכים. כולם זורמים ליין בעיר קריית שמונה!
view counter
מגוון מבצעים והנחות במיוחד לגולשי וספורטאי גליל עולה. סופר פארם ביג קרית שמונה
view counter

מועדון הכדורמים הפועל שמיר גליל עליון - היסטוריה


 

כדורמים בגליל העליון - כך היה:
בשנות השבעים המאוחרות והשמונים המוקדמות סערו מי הבריכה בקיבוץ שמיר במהלך משחקי הכדורמים של "הפועל גליל עליון" אך בשנת 1982 חדלה הקבוצה להתקיים, מי הבריכה רגעו והכדורמים הפך אט, אט לזיכרון ישן... 22 שנה מאוחר יותר ב- 19 לספטמבר 2004, חגג קיבוץ שמיר 60 שנה לעליית הקיבוץ על הקרקע. במסגרת האירועים הציע שי אפרת חבר קיבוץ שמיר ששיחק בקבוצה כנער, לקיים משחק כדורמים "היסטורי" לזכר אותם ימים. למרבה המזל נשארו שערי הכדורמים הישנים כל אותן שנים ארוכות ליד הבריכה, מישהו מהשחקנים שמר את כובעי המשחק הישנים בארון בבית ומארגני חגיגות השישים לקיבוץ ניאותו להקציב סכום צנוע לרכישת רשתות לשערים ושני כדורי משחק...
"אין לתאר את ההתרגשות שחשו השחקנים הוותיקים במשחק זה, התרגשתי מאוד מספר שי אפרת, זה היה כאילו הזמן עמד מלכת, כולנו חבשנו את הכובעים והקפדנו לבחור את הכובע עם המספר בו שיחקנו בתור נערים. כשהתחיל המשחק הסתכלתי ימינה ושמאלה וראיתי את חברי ששיחקו איתי לפני יותר מעשרים שנה מסודרים בעמדות הישנות אך המוכרות כל כך, כל אחד בעמדתו הוא, מוכנים לתחילת המשחק מי בשער ומי בצד ימין או צד שמאל, אני לא יכול להביע במילים את תחושתי באותו רגע... ממש רעדתי מהתרגשות. כשהתחיל המשחק נהניתי מכל רגע אבל הייתי כל כך נרגש שבעיקר הסתכלתי סביב ואמרתי לעצמי זה לא ייאמן..."
 
באחד מימי אפריל שנת 2005 ישב שי אפרת עם מספר חבריםושחקני עבר במועדון לחבר של קיבוץ שמיר ובפגישה היסטורית זו החליטו לחדש את פעילות הכדורמים בגליל העליון אחרי 23 שנים...
ואכן ביום שמש אחד 15/5/2005 נערך משחק הכדורמים הראשון בעידן החדש שבו נטלו חלק ותיקי הקבוצה וכן חברים צעירים חדשים שבאו לשחק לראשונה.
בדיוק חודש לאחר מכן בתאריך 15/6/2005 התקיים אימון הילדים הראשון... 

ילדים / נערים / נוער - תחילת הדרך:
חבורה של ילדים בני 10 מקיבוץ שמיר החלה אז להתאמן בכדורמים ועם הזמן הצטרפו אליה ילדים מקיבוצים וישובים אחרים בגליל העליון. קבוצה זו זכתה 4 שנים מאוחר יותר במקום השני בטורניר הבין לאומי בהונגריה. קפטן הקבוצה רם הרשקוביץ מקיבוץ דן המשחק בנבחרת הנערים של ישראל, היה הכובש המצטיין של הטורניר עם 16 שערים בארבעה משחקים. תומר אפרת שחקן הקבוצה מקיבוץ שמיר נבחר לשחקן המצטיין של הטורניר.
 
שי אפרת המאמן הראשי: "במשך כל השנה אנחנו עובדים מאוד קשה ויש הרבה רגעים של קושי ושל אכזבה בצד רגעים יפים של הנאה והצלחה. לעמוד בתור מאמן עם חולצה של ישראל בבריכת השחייה המרכזית בסנטש הונגריה, מול קהל של 500 הונגרים ולראות בסוף הרבע הראשון למשחק על לוח התוצאות את התוצאה 5:0 לטובתנו, זה דבר ששווה הכול. אנחנו עובדים קשה וחולמים על הרגעים האלה... כשהם מתממשים זו הרגשה שקשה לתאר במילים...כשחזרנו מהונגריה, ההורים מאיילת השחר ארגנו לנו קבלת פנים עם ארוחת ערב בבריכה באיילת השחר. זו הייתה דרך נפלאה לסיים את המסע להונגריה, אני מלא הערכה להורים הנפלאים שלנו. אמרתי להורים שהם יכולים להיות גאים מאוד בילדים שלהם שייצגו את מדינת ישראל והביאו לה הרבה כבוד". 

פעילות שוטפת:
מועדון הכדורמים "הפועל שמיר – גליל עליון" פועל באופן סדיר ממאי 2005 במטרה לפתח את הכדור- מים בגליל העליון. באגודה מתאמנים 90 ילדים ובוגרים לפי החלוקה: קבוצות תחרותיות של בנים בגיל 14, גיל 16 וגיל 18, קבוצה תחרותית של בנות בגיל 14 וקבוצות ביה"ס לכדורמים בכיתות א'-ו'. בנוסף יש קבוצת גברים בוגרים תחרותית וקבוצת נשים. קבוצות הילדים, הנערים והנוער שלנו משחקות בליגות הכדורמים והגיעו להישגים נאים. הפעילות מתקיימת בחודשי הקיץ בקיבוץ שמיר ובחורף במבואות חרמון. בנוסף מפעיל מועדון הכדורמים גם מחנות אימונים לכלל הקבוצות, אימונים מנטאליים לשחקני הקבוצות התחרותיות וכן ימי גיבוש וכייף למען השמירה על בריאות הנפש בנוסף לבריאות הגוף.

אודות הסגל:
המנהל המקצועי והמאמן הראשי הוא שי אפרת, מאמן קבוצת הבוגרים ניב כהן, מאמן קבוצות הילדים, נערים ונוער הוא אולג דובוש – מאמן זר מאוקראינה, מאמן קבוצת הבנות והנשים הוא ירון לב, מאמני קבוצות בית הספר לכדורמים – ענת טל ודן פיקמן. במועדון יש מתנדבים רבים בהם מנהלת האגודה נטאליה יעקובוביץ', רופאת האגודה ד"ר ליאורה גילדר, אחראי הסעות אסנת גמרסני ונועם סגל וכמובן אחראים על הקבוצות שהם הורי הילדים.

שיטת אימון ייחודית:
באגודה מונהגת שיטת אימון ייחודית שבה משמשים שחקני הנוער עהבוגרים כמאמנים – חונכים של השחקנים הצעירים, ובדרך זו מושג גיבוש בין גילי ומוקנים ערכים התנהגותיים וחינוכיים יחד עם התקדמות מקצועית אישית וקבוצתית. 

כדורמים כמוטיב לבריאות ודרך חיים:
חשיבות הפעלת הגוף ועשיית ספורט לא ניתנת למחלוקת - מפי ד"ר ליאורה גילדר, רופאת ילדים:
"בשנים האחרונות הוגדרה השמנה בילדים כמגיפה של המאה ה-21. מדובר במגיפה הגורמת לסוכרת, לחץ דם גבוה ומאורעות לבביים שבעבר היו רק בקרב מבוגרים וכיום מופיעים בשכיחות הולכת וגדלה בילדים עם עודף משקל. ספורט הכדורמים מהווה פתרון מצוין לבעיה זו ואף למניעתה.
מדובר בספורט המערב בתוכו פעילות גופנית בעוצמה המותאמת לילדים על פי גילם. בנוסף, לספורט זה ערך מוסף בהיותו ספורט קבוצתי המלמד את הילדים ערכים של כיבוד הזולת, סבלנות סובלנות ושיתוף פעולה.
אין ספק כי ילדים העוסקים בספורט זה כבר עכשיו, יהפכו להיות בריאים יותר בגופם ובנפשם, דבר אשר ימשיך ללוותם בשנות ההתבגרות והבגרות שלהם."(ד"ר ליאורה דובנבוים גילדר רופאה מומחית ברפואת ילדים וכן בהפרעות קשב וריכוז).

מטרות מועדון הכדורמים "הפועל שמיר-גליל עליון:"
מטרותינו לטווח הקצר והבינוני הן להרחיב את פעילות הכדורמים ככול הניתן ברחבי הגליל העליון וכן להתמודד בתוך מספר שנים על תארים מול האגודות הוותיקות והחזקות בארץ.
מטרות ארוכת טווח – להיות ענף הספורט המוביל בגליל העליון בכול הגילאים כולל בוגרות ובוגרים. להיות מועדון כדורמים דומיננטי וזוכה בתארים בכל הגילאים בישראל. לשלוח באופן קבוע שחקנים לנבחרות ישראל בגילאים השונים גם של בנות וגם של בנים.

הישגים מרכזיים:

2007 – התחלת ההשתתפות בליגה התחרותית עם קבוצת גיל 14.

2009 – מקום שני בטורניר בין לאומי שנערך בהונגריה (קבוצת גיל 14).

2010 – חצי גמר גביע המדינה בכדורמים (קבוצת גיל 16).

2010 – מקום ראשון בטורניר האביב ברמת יוחנן (קבוצת גיל 12 בנים).

2011 – שני שחקני הקבוצה – רם הרשקוביץ ותומר אפרת משתתפים בסגל נבחרת הנוער של ישראל. רם הרשקוביץ נבחר לקפטן הנבחרת.

2011 – עליה לראשונה לבית עליון בליגות 14 + 16, בשנים 2012, 2013 נמשכת מסורת זו.

2012  מקום שלישי בליגה לגיל 18 והתמודדות בפלייאוף העליון של הליגה (קבוצת גיל 18).

2012 – מקום שלישי בליגה הארצית לבוגרים (בשנה הראשונה שאנו משחקים בליגה זו).

2012 – זכיה במקום הראשון בטורניר בנות עד גיל 12 במסגרת פרוייקט "אתנה" לקידום ספורט הנשים (קבוצת גיל 12 בנות).

2013 – זכיה בטורניר ט"ו בשבט (קבוצת גיל 12 בנים).

SHAMIR WATER POLO - HAPOEL SHAMIR GALIL ELYON
כל הזכויות שמורות © גליל עולה - אתר הספורט של הצפון
תכנות: SmartWebs  ♦  שיווק דיגיטלי: SOL Digital