זקוקים לחנות מחשבים איכותית עם שירות התקנות מקצועי ואמין? פתרונות מחשוב וסלולר לבית ולמשרד. LP מחשבים לאנשים שבאמת אוהבים מחשבים
view counter
כל המשקאות עליהם אתם רק חולמים במבחר עצום ובמחירים ממש נמוכים. כולם זורמים ליין בעיר קריית שמונה!
view counter
מגוון מבצעים והנחות במיוחד לגולשי וספורטאי גליל עולה. סופר פארם ביג קרית שמונה
view counter

מייקל בארץ הגליל

מאת: 
אורי שמיר
בשם: 
גליל עולה
תאריך: 
10.03.16

המרואיין שיקבל את מספר הלקיים הגבוה ביותר בדף הפייסבוק של גליל עולה (עד ה- 6 לחודש הסמוך) מבין כל הכתבות שיתפרסמו באותו החודש במדור המצטיינים ובמדור "הכר את הספורטאי" יזכה בפרסים הבאים: מקום 1 - שובר מתנה בסך 200 ₪ במסעדת פוקצ'ה במתחם גן הצפון. מקום 2 - שובר מתנה בסך 100 ₪ במסעדת צ'יז פלוס בבית הלל.

עבור מייקל קרפ, שמאמן כבר 6 שנים במחלקת הנוער של הפועל גליל עליון בכדורסל, אימון כדורסל זה דרך חיים. הכדורסל מהווה אצלו כלי לחיזוק ערכים לחיים, שהוא מנחיל לחניכיו. אנו שמחים להעניק לו את תואר "מאמן החודש".

במחלקת הנוער של הפועל גליל עליון בכדורסל ניתן למצוא לאורך השנים לא מעט מאמנים שהגיעו מאזורים שונים ברחבי הארץ, חלקם צברו כאן וותק, עד כי לרבים זה מרגיש כאילו הם היו כאן מאז ומעולם. כזה הוא מייקל קרפ, בן 28, שמתגורר בקיבוץ הגושרים – אליו הגיע אחרי תקופה ממושכת במושב כפר יובל. כבר 6 שנים שהוא חלק אינטגרלי במחלקה, באימון ילדים ונערים. קרפ הגיע לכאן למטרת לימודים והוא הצליח לסיים בהצלחה לימודי תואר בחינוך מיוחד. במקביל לעבודתו במחלקת הנוער של הפועל גליל עליון הוא משמש גם כמדריך חברתי באקדמיה הספורטאים שבקיבוץ שמיר. מייקל קרפ מאמן העונה ארבע קבוצות בהצלחה גדולה: נערים א' ארצית, קט סל "עלי גבעה" ובבית הספר לכדורסל את כתות א'-ד' שבשלוחת הגושרים.

מה הביא את קרפ מעיר הבירה ועד אלינו? הנה לכם התשובה מפיו: "הרעיון היה לחפש מקום מחוץ לעיר, שאפשר יהיה ללמוד באקדמיה ולהמשיך לאמן. כשהגעתי לכאן הייתי ממש בהתחלה של דרכי באימון. חיפשתי מקום שאוכל להתפתח בו כמאמן ואוכל ללמוד לתואר. במשך הזמן היו לי מחשבות לגבי המשך דרכי המקצועית והלימודית, החלטתי שכאן זה המקום המתאים לי. אני מרגיש שאני יכול להתקדם כאן. אני מאוד אוהב את ההוויה הגלילית: יש כאן אווירה טובה לכדורסל, אני אוהב את החומר האנושי כאן, מרגיש לי שהילדים כאן קצת אחרים, אתה מתחיל איתם מנקודת התחלה אחרת מאשר במקומות אחרונים. האנשים כאן יותר פשוטים ונעימים, אין כאן מרוץ אחרי הכסף והזמן. בנוסף, אני מאוד אוהב את הטבע, את הנחלים, אני נמצא הרבה בפינות החמד שיש כאן. טוב לי בגליל מכל הבחינות".

 

קודם מחנך ורק לאחר מכן מאמן. מייקל קרפ ושחקני קט סל "עלי גבעה".
קודם מחנך ורק לאחר מכן מאמן. מייקל קרפ ושחקני קט סל "עלי גבעה".

את מייקל קרפ אירחנו בפינת "מאמן החודש" כבר בשנת 2013, כשהיה די חדש באזורנו. מאז עברו הרבה מים בירדן, וקרפ – שהיה באותה עוזר של ליאור קרת באימון קבוצת הנוער, ולפני כן אימן את קבוצת המשנה בנוער, במקביל לאימון קבוצות קט סל, מרגיש שהיום הוא במקום אחר: "עברתי כאן הרבה תהליכים במשך הזמן. למדתי הרבה מאז, התפתחתי כאדם, הזמן עשה את שלו. אני שמח שהייתה ויש לי הזכות לעבוד לצידם של זיו ברתנא, נעם כהן וליאור קרת, יש לי את הזכות לעבוד עם מנהלה המחלקה איתי ירושלמי - כל שיחה עם כל אחד מהם העשירה ומעשירה אותי בידע. מילה טובה מגיעה גם לאלה שלא באים מתחום האימון כמו אבנר ישראלי - המנהל המסור של קבוצת הנוער שעבדתי לציוד, למנהלן יונתן ורטיקובסקי, שעובד במסירות גדולה לטובת הצלחת המחלקה. אני מאוד אוהב ללמוד וחושב שיש מכל אחד מה ללמוד. כשגרתי בירושלים הייתי הולך לאימונים של קבוצת ה בוגרים של הפועל ירושלים ונחשפתי לשיטות עבודה. אני אוהב ללמוד, גם מספרים, השתלמויות וחומרים שיש באינטרנט. המאמנים שאני הכי מתחבר לדרך העבודה שלהם הם מאמני מכללות, ובראשם ג'ון קליפרי, בובי נייט. מאמני מכללות רבים דוגלים בחשיבות של חינוך קודם להישגים ואני מאוד מאמין בזה. אני אוהב להאזין לפרשנים שיש להם יכולות הבנה גבוהות: בארץ אני נהנה להקשיב לארז אדלשטיין, בארצות הברית אני אוהב להקשיב לבילי סיימון".

 

למד מהטובים ביותר. מייקל קרפ יחד עם ליאור קרת ואבנר ישראל, עם קבוצת הנוער של עונת 2012/13.
למד מהטובים ביותר. מייקל קרפ יחד עם ליאור קרת ואבנר ישראל, עם קבוצת הנוער של עונת 2012/13.

למייקל קרפ שביעות רצון גדולה מהנעשה בקבוצות, שעליהן הוא אמון: "בקט סל אנחנו קרוב ל-20 ילדים, זו עבודה הכי כייפית לאמן חבר'ה כאלה, שהם ממש בתחילת הדרך שלהם ומאוד צמאים למידע. מגיעה מילה טובה ליובל סגל, שמאמן לצידי ועושה עבודה נפלאה. בקט סל בכל שנה אני מרגיש שהרמה עולה, כל שנה היא הופכת להיות חזקה יותר כקבוצה. תהליכים יותר עמוקים ומשמעותיים קורים בקבוצה, כל שנה ילדים לוקחים את זה למקום אחר מבחינה מקצועית וחברתית. הילדים והנערים מאוד מחויבים, יש נוכחות מלאה באימונים. בנערים אני מסתכל על התקדמות של קבוצה. יש תהליכים אינדיבידואליים ששחקנים עוברים. יש חבר'ה מכתות ט' שאמורים להיות שחקנים משמעותיים בנערים לאומית, יש להם הרבה עבודה כדי לעשות את הקפיצה לשם. יש חבר'ה ששנה הבאה יהיו בנערים ארצית מחוזית, יש כאלה שיעלו לקבוצת המשנה שלנו בנוער. מה שאני אוהב בקבוצת הנערים שלי - יש חבר'ה שלא משנה כמה הם ישחקו, הם תמיד יבואו לאימון הבא ויתאמנו כמו כאלה ששיחקו הכי הרבה, זה עוזר לכולם ליהנות מאימונים ברמה יותר גבוהה. אני מרוצה ומרגיש שהם במקום יותר טוב ביחס לתחילת העונה. הדרישות שלי הן גבוהות, אני בדעה שתמיד יש מקום לשיפור".

איתי ירושלמי, מנהל מחלקת הנוער של הפועל גליל עליון, לא חסך בשבחים לפועלו של קרפ: "מייקל הוא דוגמא מצוינת למאמן שמחויב ומשקיע בקבוצות שלו ואת התוצאות רואיםגם בהצלחת הקבוצות ובעיקר בדרך העבודה.קבוצת הנערים של מייקל עושה עונה יפה מאוד בנערים ארצית צפון - השחקנים בקבוצה עושים מסלול נכון לקראת נערים לאומית בשנה הבאה (שחקני כיתה ט') ולנוער ארצית.בנוסף מייקל מאמן בהצלחה את קבוצת עלי גבעה - הקבוצה מונה כבר 20 שחקנים ומשלבת התקדמות מקצועית עם פעילות ערכית וחינוכית. מייקל מאמן גם במסגרת החוגית ושומר על מסגרת מקצועית שבה מצטרפים כל הזמן כדורסלנים צעירים נוספים.לסיכום, אנו שמחים מאוד שמייקל נמצא אצלנו במועדון ורואים את הדרך היפה שעושה עם הקבוצות והשחקנים- גאים על כך ומייחלים להמשכיות".

 

משקיע רבות בצד החברתי. מייקל קרפ, בערב גיבוש עם שחקני קבוצת הנערים.
משקיע רבות בצד החברתי. מייקל קרפ, בערב גיבוש עם שחקני קבוצת הנערים.

בימים אלה מייקל קרפ מתכונן לקראת מחנה פסח, בו ייטלו חלק מיטב מאמני המחלקה וגם שחקנים מקבוצת הבוגרים. קרפ: "אני מאוד נהנה להשתתף במחנות האלה. כיף לפגוש את השחקנים במסגרת קצת שונה מהרגיל. המחנות שלנו מתנהלים ברמה מקצועית וארגונית מאוד גבוהה, הם תורמים לשחקנים שדרוג מקצועי גדול וגם חוויה מהנה. אני ממליץ לשחקני ושחקניות המחלקה שלנו להצטרף בהקדם. אין לי ספק שזו תהיה מתנת חג מדהימה עבורם".

הקליקו כאן לקבלת פרטים נוספים אודות הרשמה למחנה פסח.

 

מחנה פסח - הנאה מובחת.
מחנה פסח - הנאה מובחת.

פרסום תגובה חדשה

CAPTCHA
אתגר זה נועד לוודא שהינך אנושי כדי למנוע "ספאם".

כל הזכויות שמורות © גליל עולה - אתר הספורט של הצפון
תכנות: SmartWebs  ♦  שיווק דיגיטלי: SOL Digital