כל המשקאות עליהם אתם רק חולמים במבחר עצום ובמחירים ממש נמוכים. כולם זורמים ליין בעיר קריית שמונה!
view counter
השכרת ומכירת במות הרמה, מלגזות וגנרטורים. רום צפון - פתרונות הרמה ושינוע
view counter
DA-Vision
view counter

מעטות, אך מוכשרות ומחויבות

מאת: 
אורי שמיר
בשם: 
גליל עולה
תאריך: 
20.01.20

למרות סגלים קצרים ולמרות שהן נאלצות להיעזר בשחקניות מקבוצות הגיל הצעירות יותר, קבוצות הנערות של הפועל גליל עליון עושות חיל בליגות הבכירות ואף העפילו לשלב הבא של משחקי חצי גמר גביע המדינה. על כך בכתבה הבאה.

כדורסל הנערות הגלילי פורח. קבוצות הנערות של הפועל גליל עליון, שאמנם מוצאות את עצמן במיעוט שחקניות ומקדישות המון זמן לנסיעות למשחקי חוץ, מייצגות נאמנה את המועדון בליגות הבכירות של איגוד הכדורסל ואף העפילו לשלב חצי גמר גביע המדינה. גם קבוצת נערות א' וגם קבוצת נערות ב' נאלצות "להלוות" שחקניות מקבוצות הגיל הנמוכות יותר כדי להשלים סגל, קבוצת נערות א' מקבוצת נערות ב' וקבוצת נערות ב' מקבוצת הילדות. המנהל המקצועי של מחלקת הנוער איתי ירושלמי והמאמנים שי זרצקי (נערות א') ומשה רחמים (נערות ב') מעדיפים להסתכל על כך כעל אתגר ובמקום להשתמש בנתון הזה לתירוצים ולהנמכת ציפיות - הם בוחרים לכוון גבוה. שחקניות הקבוצות לא מתלוננות על עומס, נותנות מעל ומעבר למען הצלחות הקבוצה - ככה שלנו יש את כל הסיבה להעניק לקבוצות המופלאות הללו את תואר "קבוצת החודש".

 


קבוצות לא שגרתיות בנוף. קבוצת נערות א' בחג הפורים שעבר - כששיחקו בקבוצת נערות ב'

קבוצת נערות א', שמשחקת במחוז הצפוני של של הליגה הלאומית, מוצאת את עצמה בתום 7 מחזורי ליגה עם מאזן של 3 ניצחונות ו-4 הפסדים ועד לסיום העונה היא תשחק בבית התחתון של הליגה, אך מבלי חשש להיאבק כנגד הירידה, בגלל התפרקות שתי קבוצות. לקבוצה שלוש נציגות שמשתלבות קבוע בסגל קבוצת הנשים - נוי לפושניאנסקי, דנה ביתן ואור דוידי, ומעת לעת גם שחר ספיר. שחקניות הקבוצה זכו לא אחת להתאמן לצד קבוצת הנשים. מקבוצת נערות ב' מתגברות את הקבוצה מיקה ביתן (האחות של דנה(, נגה גיא (אחות של חן - רכז קבוצת הגברים) ואור מדינה.  לפני כשבועיים וחצי זכתה הקבוצה בניצחון 62:64 על קבוצת הצמרת של מכבי חיפה במשחק רבע גמר גביע המדינה, שמשמעותו עליה לשלב חצי גמר גביע המדינה - זאת לאחר שהצליחה לחזור מפיגור של 10 נקודות. שלשה של מאיה טירקלטאוב בדקה האחרונה סללה את דרכה של הקבוצה לניצחון ההרואי. 

שי זרצקי, שמאמן במקביל גם את קבוצת הנשים, מסכם את משחק רבע הגמר המוצלח בגביע בסיפוק מירבי: "האופי והנשמה הם אלה שניצחו את המשחק. הצלחנו לנצח דווקא ביום שבו רק ארבע שחקניות שלנו קלעו, שחקנית מפתח שלנו כמו דנה ביתן הייתה ביום פחות מוצלח של קליעות הצלחנו לנצח. דנה תרמה מעל ומעבר במשחק ההגנה ובריבאונדים ובעוד הרבה אספקטים של מנהיגות. חזרנו מפיגור גדול, הבנות האמינו ונתנו משחק הירואי במיוחד ברבע האחרון, שבו עצרנו את חיפה בהגנה והיינו חדים בהתקפה מסלים של הנעת כדור. עשינו הישג מאוד גדול ואנחנו מאמינים שיש לנו מה להציע גם בשלבים הבאים ונתייצב בראש מורם ועם הרבה אמונה".  בהגרלת משחקי חצי גמר נקבע שהקבוצה תפגוש לצמד משחקים בחצי הגמר את א.ס רמת השרון בתחילת חודש מרץ.  

בנוגע למצבה של הקבוצה בליגה שי זרצקי פחות מסופק: "לא הצלחנו להיכנס לפלייאוף העליון, למרות שסיימנו עם מספר נקודות זהה לזה של עמק יזרעאל, שניצחה אותנו שם במשחק ראשון לעונה - בשלב  שלא היינו ברמת מוכנות מספקת. השיטה בליגה שלנו היא שמבין ארבעת הסיבובים הראשונים, כבר לאחר סיבוב אחד מחלקים את הקבוצות לבית עליון ותחתון ואנחנו משלמים ביוקר על ההפסד בעמק יזרעאל ועל הפסד בכאוכב בשניות האחרונות כתוצאה מאיבוד כדור. למרות זאת, סיימנו את השלב המוקדם עם מאזן חיובי של ארבעה ניצחונות ושלושה הפסדים. בליגה שאנחנו משחקים אין יורדות, כך שלמעשה עד לסיום העונה נשחק ארבעה פעמים מול כל אחת משלוש הקבוצות שנותרו בבית. ברור שזה לא מאתגר מבחינה תחרותית, אבל אנחנו ננצל את זה כדי לקדם שחקניות צעירות יותר".


בסיכום כללי שי זרצקי מוצא מקום לשביעות רצון: "בסך הכל, מאוד קשה לחבר נערות צכתה ט' עם שחקניות מכתה י"ב - ודי הצלחנו בזה, זה זה מראה את ההתקדמות בהבנת המשחק ובצד המנטלי. ההתקדמות גדולה בטווח קצר. המטרה היא שהשחקניות הצעירות יצעידו להצלחות את קבוצות הנערות והנשים ובעתיד ניצור קבוצה עם בסיס מקומי רחב יותר".

 


עם הפנים לקבוצת הנשים. שחקניות קבוצת נערות א' בשטח

קבוצת נערות ב' שמשחקת בליגת העל של השנתון עם קבוצות מרחבי הארץ, מוצאת את עצמה במרכז הטבלה וגם היא בחצי הגמר, אחרי שגברה במשחק צמוד על אליצור חולון. את הקבוצה מאמן משה רחמים, עד לפני שתי עונות כדורסלן קבוצת הגברים של הפועל גליל עליון. לרחמים זוהי עונה ראשונה באימון נערות ומבחינתו מדובר באתגר מאוד גדול: בתחילת העונה הגעתי לאתגר שחדש אלי. בהתחלה די חששתי מחיבור עם בנות, כי לא התניסתי בעבודה כזו. היה לנו קשה מבחינת התאמות של סטנדרטים וגישה, לקח לנו זמן עד שלמדנו להבין אלה את אלה, מדובר בשיח וגישה שונים. עם הזמן מצאנו את נקודות החיבור". 

משה רחמים שם את האצבע על משחק ליגה אחד וכמובן על המשחק בגביע, שבוהם הוא הרגיש פריצת דרך ברמת הקבוצה: "אני הרגשתי שנקודת המפנה שלנו הגיעה בניצחון בגלבוע. פתאום הבנו שאפשר להאמין בעצמנו ושאנחנו עושים את הדברים הנכונים. הבנתי את זה משפת הגוף ומההקשבה. אחרי המשחק הזה הרבה מאמנים היו סקרנים לבדוק אם התוצאה נכונה. גם במשחק הגביע הקבוצה ידעה להתעלות ברגעים פחות טובים, לא לאבד אמונה ולא  לחשוש. זה היה משחק שבו הבנות הוכיחו לעצמן שיש להן הרבה סיבות להאמין בעצמן".

 


המשך ישיר להצלחה מהעונה שעברה. קבוצת נערות ב' חוגגת אליפות בשנתון הילדות יחד עם המאמן גיל קנטור

בנוגע למטרות להמשך העונה, משה רחמים מציב רף גבוה: "המטרות הן  לעשות פלייאוף עליון ולא לעצור בחצי גמר הגביע. מצפים לנו אמנם שני משחקים מול קבוצה מצוינת בדמותה של מכבי ראשון לציון, בתחילת חודש מרץ, אבל אנחנו לא מסמנים וי ואומרים שמספיק לנו. אנחנו מתקדמים ממשחק למשחק עם בנות שנותנות עבודה, חזרו מפיגור בהרבה משחקים ולא ויתרו - כולל במשחקים שהתייצבנו  עם 7 שחקניות ומהן שחקניות שהוקפצו מקבוצת הילדות. שיש שחקניות מוכשרות, שמקשיבות ורוצות ללמוד, אפשר לעשות הרבה דברים. כשיש עבודה משותפת פוריה יחד עם אנשי מקצוע מצוינים כמו עם שי זרצקי ו איתי ירושלמי המנהל המקצועי - וכולם חושבים באותו ראש עם תרגילים זהים, ושיטה זהה שכל הקבוצה מחויבת אליה,  יש תמיכה גדולה ממנהל המחלקה נעם כהן ולי באופן אישי יש עזרה גדולה מאבישי גורדון, אז באמת שאני יכול להביט אל העתיד עם הרבה אופטימיות".

 


לא מסתפקות במחמאות. קבוצת נערות ב'

פרסום תגובה חדשה

CAPTCHA
אתגר זה נועד לוודא שהינך אנושי כדי למנוע "ספאם".

כל הזכויות שמורות © גליל עולה - אתר הספורט של הצפון
תכנות: SmartWebs  ♦  שיווק דיגיטלי: SOL Digital