כל המשקאות עליהם אתם רק חולמים במבחר עצום ובמחירים ממש נמוכים. כולם זורמים ליין בעיר קריית שמונה!
view counter
השכרת ומכירת במות הרמה, מלגזות וגנרטורים. רום צפון - פתרונות הרמה ושינוע
view counter
DA-Vision
view counter

קונקשיין בכפר גלעדי

תגיות:
מאת: 
מערכת גליל עולה
בשם: 
גליל עולה
תאריך: 
31.03.20

הכדורגלן ענבר שרון נאלץ לחזור מטיול באוסטרליה, בשל התפשטות נגיף הקורונה ברחבי העולם. לשרון יש עוד כמה יעדים שהוא מתכנן לכבוש ברחבי העולם. בינתיים הוא בבידוד בכור מחצבתו. איך עוברים עליו הימים? על כך בכתבה הבאה.

לפני כחצי שנה הכדורגלן ענבר שרון בן ה-24.5 מקיבוץ כפר גלעדי ארז את הפקלאות והחליט לטייל בעולם. שרון, בוגר מחלקת הנוער של עירוני קרית שמונה, חזר בקיץ האחרון לכדורגל אחרי פגרה ממושכת - לאחר למעלה מחצי שנה מאז שנפרד מעירוני טבריה מליגה א'. שרון, ידע שטיול בעולם על הפרק, אך החל עונת כדורגל חדשה בשורות הפועל עירוני צפת בליגה ג' ואף רשם שלוש הופעות במדיה. עוקביו הרבים של ענבר שרון ברשתות החברתיות עודכנו על ידו במידע מהיעדים שאליהם הגיע, מהנופים שאליהם נחשף ומהחוויות שעבר, אך ככל שמגיפת הקורונה התפשטה ברחבי העולם ענבר שרון הבין שגם לאוסטרליה היא תגיע ורגע לפני שיהיה מאוחר מדי, עלה על טיסה וחזר ארצה לבית החם בקיבוץ כפר גלעדי, בו הוא שוהה בבידוד מיום רביעי שעבר, עת שחזר ארצה. את ענבר שרון - ששיחק בהצלחה בתפקידים דפנסיביים שונים בקבוצות מחלקת הנוער של עירוני קרית שמונה ובקבוצת הבוגרים של עירוני טבריה, אירחנו מספר פעמים בפינות המצטיינים שלנו. הפעם אנו מארחים אותו לכתבה ממקום שונה לגמרי.


 

תמונה יכולה לכלול: ‏‏‏‏אדם אחד או יותר‏, ‏‏אנשים עומדים‏, ‏שמיים‏‏‏ ו‏פעילויות בחוץ‏‏‏
ושוב איתכם. ענבר שרון בטראמפיאדה בצומת עמיעד
 

 


התחנה הראשונה של ענבר שרון במסע הייתה במלבורן. את הטיול במלבורן סיכם בחשבון הפייסבוק שלו בסיפוק גדול: "אחרי שלושה חודשים במלבורן הגיע הזמן להיפרד, חלק קטן מהמסע שלי הסתיים, והגיע הרגע להמשיך הלאה.כשהגעתי לאוסטרליה לא ידעתי למה בדיוק לצפות, הגעתי לבד עם תיק על הגב, בלי משפחה או חברים, והתחלתי לחפש את הדרך, ולפעמים הדרך הזאת לוקחת אותך למקומות מדהימים, והאנשים שתפגוש בדרך יתנו לך דבר או שניים להמשך, אנשים שתפגוש באוטובוס, בפארק, בפסטיבל, בבית קפה, בעבודה או בבית החדש, לפעמים יאירו לך את הדרך אחרי שקצת ירד החושך, גם אם לא במכוון, הם פשוט יהיו שם ברגע הנכון להגיד את הדבר הנכון. לכל אחד מאיתנו יש את האנשים האלה בחיים, האנשים האלה שבכמה שיחות יכולים לשנות דרכים שלמות. הם נקראים ״האנשים הזמניים״.

התחנה הבאה היא ניו זילנד. את המסע שם סיכם ענבר שרון עם חיוך גדול: "אחת המדינות היפות בעולם! הגשמתי חלום ילדות ללא ספק. תודה לך על כל יום מלא בצבעים וכל לילה מתחת לכוכבים, טרקים מטורפים, הרים מושלגים, אגמים קפואים, נהרות בכל הצבעים, חיות מטורפות, האנשים הזמניים, וגם אלה שלא".

 

 

תמונה יכולה לכלול: ‏‏‏‏‏אדם אחד או יותר‏, ‏הר‏‏, ‏‏שמיים‏, ‏פעילויות בחוץ‏‏‏ ו‏טבע‏‏‏
ימים קסומים בניו זילנד. ענבר שרון על רקע נוף מרהיב

 


התחנה הבאה של ענבר שרון הייתה איי שלמה, שם הוא שהה במשך שבועים וזהו סיכום הטיול: "שבועיים שבהם יצא לי להתארח אצל משפחות מקומיות בתוך הכפרים שלהם ולחיות איתם את חייהם, חוויה מיוחדת ושונה לגמרי מכל מה שאני מכיר. איי שלמה היא מדינה באוקיינוס השקט ליד אוסטרליה, חיים פה קרוב למיליון אנשים על 990 איים ומדברים לא פחות מ80 שפות שונות! השם איי שלמה ניתן לאיים על ידי מגלה ארצות ספרדי שבמהלך חיפושו אחר הזהב האבוד של המלך שלמה, ראה ילדים משחקים בזהב על אחד האיים. בעקבות ״פגם גנטי״ חלק גדול מהאוכלוסייה קיבל גוון בהיר (בלונד) בשיער שזה מטורף וטבעי לגמרי. החיים פה שונים ממה שאני מכיר, בלי חשמל, מים או אינטרנט, הזמן ממש עצר מלכת. מקום שהפשטות והאושר נדבקו בכולם, בלי עושר. הוא בכלל לא קיים. הייתה לי את הזכות להגיע לפה, להתארח, להקשיב ללמוד וגם להסביר על ארץ ישראל שהם כל-כך אוהבים".


 

 

תמונה יכולה לכלול: ‏‏‏9‏ אנשים‏, ‏‏כולל ‏‎Inbar Sharon‎‏‏, ‏‏‏אנשים עומדים‏ ו‏פעילויות בחוץ‏‏‏‏‏
חוויה מעצימה. ענבר שרון באיי שלמה

 


החלטה של ענבר שרון לחזור ארצה התקבלה בשבוע שעבר, הרבה זמן לתהות ולבחון את המציאות לא היה, כפי שהוא מתאר: "נוצרה סיטואציה שראיתי שסוגרים גבולות ברחבי העולם וגם באוסטרליה כבר אי אפשר לטוס ממקום למקום. לא רציתי להישאר לבד במדינה זרה, כשאין לי הכנסה יציבה וכשברור שבמצב בריאותי מחריף אזרחי המדינה יהיו בעדיפות עליונה. חיפשתי דרכים לחזור לארץ. בתחילה הוצע לי לחזור לארץ עם עצירה ל-24 שעות בדרום אפריקה ולאחר מכן עצירה ל-6 שעות באתיופיה. מאחר וחששתי מסיטואציה שבה אתקע במדינה אחרת ויתרתי על האופציה הזו וקיוויתי למצוא אופציה של חזרה ישירה לישראל. בבוקר למחרת קמתי וראיתי הודעה מאבי, נכתב בה שהוא הצליח לרכוש עבורי כרטיס לטיסה ישירה עם אלעל לארץ, שיוצאת יום למחרת. ארזתי מהר את דבריי, עליתי על טיסת פנים בת 4 שעות והגעתי ליעד כדי לחזור לארץ. האווירה בטיסה מטבע הדברים לא הייתה שגרתית, הרבה אנשים חבשו מסיכות וטבעי שהיו אנשים שהביעו דאגה. מיד כשחזרתי ארצה תפסתי טראמפ עם זוג מטיילים עד צומת עמיעד ומשם חיכה לי רכב שבו נהגתי לבדי עד לביתי ומאז אני בבידוד. מרגיש טוב ואני מקווה שהתקופה הזו תעבור בבריאות מיטבית".


 

תמונה יכולה לכלול: ‏‏‏‎Inbar Sharon‎‏‏, ‏‏‏פעילויות בחוץ‏ ו‏טבע‏‏‏‏
כמו החרמון, רק בענק. ענבר שרון בשלגים של ניו זילנד

 


ומה ביום שאחרי הקורונה? לענבר שרון יש כבר מפת דרכים: "אני מאוד מקווה שעונת הכדורגל תתחדש ולפני שאצא למסע עולמי חדש, אוכל לתרום את חלקי להצלחה של הפועל עירוני צפת - קבוצה שאמנם הייתי בה זמן קצר, אבל זכיתי להכיר שם אנשים מדהימים - בראש היו"ר יניב אוחנה, אדם שכולו טוב, שאחרי כל הדברים הלא נעימים שעברתי בכדורגל, זכיתי לפגוש מועדון עם אנשים טובים ומכבדים ואני מאוד מקווה לראות את המועדון הזה מתקדם עם הזמן, כי חשוב שמועדונים עם אנשים טובים יהיו בקדמת הבמה. כשהמצב יירגע והעולם יחזור לתפקוד הרגיל שלי אני מתכנן להמשיך את המסע ליבשת אפריקה ולאחר מכן לסיביר ומדינות סמוכות לה".


 

עבד קשה וחזר למגרשים בצורה מרשימה. ענבר שרון במדי עירוני טבריה (צילום: עודד חסין).
מחכה לשוב למגרשים. ענבר שרון (צילום: עודד חסין - צילום אירועי ספורט)

פרסום תגובה חדשה

CAPTCHA
אתגר זה נועד לוודא שהינך אנושי כדי למנוע "ספאם".

כל הזכויות שמורות © גליל עולה - אתר הספורט של הצפון
תכנות: SmartWebs  ♦  שיווק דיגיטלי: SOL Digital