השכרת ומכירת במות הרמה, מלגזות וגנרטורים. רום צפון - פתרונות הרמה ושינוע
view counter
זקוקים לחנות מחשבים איכותית עם שירות התקנות מקצועי ואמין? פתרונות מחשוב וסלולר לבית ולמשרד. LP מחשבים לאנשים שבאמת אוהבים מחשבים
view counter
מדרסי העטלף
view counter

קורס טיס, לא אצלנו!

מאת: 
אבנר לוטן
בשם: 
גליל עולה
תאריך: 
01.08.20

צו מנהלי להפסקת פעילות בית הספר לטיסה הפועל בשדה התעופה ראש פינה  הוצא השבוע על ידי הוועדה לתכנון ובניה הגליל העליון.

המאבק נגד המשך פעילותו של בית הספר לטיס בשדה תעופה ראש פינה עלה מדרגה השבוע. הוועדה לתכנון ולבנייה הגליל העליון הוציאה השבוע צו מנהלי להפסקת שימוש במבנה הטרמינל ובמסלול ההמראה והנחיתה במחניים לאקדמיה לטייס מסחרי CAA. 

הנימוק שניתן לצו הזה הוא שהשימוש שנעשה בשדה התעופה על ידי האקדמיה לטיס מסחרי אינו תואם את התכנית המקורית ומתבצע ללא היתר. הצו הוצא על בסיס תלונות ופניות, כאשר הראשית מביניהן הועברה ע"י ארז מירב, ומאגדת את הישובים כפר הנשיא, מחניים, טובא-זנגריה ומשמר הירדן. ביה"ס לטיסה יכול לערער לבית המשפט על הצו המנהלי שהוצא כנגדו.

לייזר חודורוב, מנהל ענף פיתוח בקיבוץ מחניים, הסביר מדוע תושבי הקיבוץ מתנגדים להמשך פעילות בית הספר לטיסה: "קיבוץ מחניים נאלץ בעל כורחו להשלים עם קיומו של שדה התעופה במתכונתו הנוכחית. אולם, ביה"ס לטיסה חרג מאותה מתכונת, בכך שהוא ממריא ונוחת בסביבות 150-200 פעמים ביום. 

"כתוצאה מכך נגרמים רעש בלתי נסבלים משבע בבוקר ועד שש בערב. אציין כי ניסינו להגיע להסכמות והבנות כתובות עם ביה"ס, אך ללא הצלחה. ברצוני להודות בשמי ובשם קיבוץ מחניים לראש המועצה, אשר נרתם להפסקת הפעילות של בית הספר".

בית הספר לטיסה החל להשתמש בשדה התעופה בראש פינה לאחר שנסגר שדה התעופה הישן באילת ששימש אותו, ולאחר שהתברר שאין אפשרות להעתיק את הפעילות לשדה התעופה רמון שהוקם צפונית לאילת. 

המעבר לשדה התעופה בראש פינה התקבל תחילה בברכה על ידי ראשי הרשויות באזור, ובמעמד אירוע חשיפה שהתקיים במרץ 2019 השתתף גם יו"ר אשכול הרשויות גליל מזרחי גולן, בני בן מובחר. ראשי הרשויות באזור לא שיערו שהפעילות של בית הספר לטיסה תיצור מטרדי רעש כה חמורים.

ראש מועצה אזורית הגליל העליון, גיורא זלץ, החליט לקחת את העניינים לידיים ולפעול להפסקת הפעילות של בית הספר לטיסה. ב-7 ביוני הוא שלח מכתב לשרת התחבורה, מירי רגב, ובו הוא התריע על כך שכל פניותיו בנושא נתקלו באטימות

משרד התחבורה לא פעל כפי שזלץ ציפה, ולכן הוא החליט להחריף את המאבק ולפעול להוצאת צו מנהלי להפסקת השימוש שעשתה האקדמיה לטיס מסחרי בשדה התעופה. על הצעד הזה אמר זלץ : "בתקופה האחרונה סובלים התושבים במחניים ובכפר הנשיא ממפגע רעש, אשר פוגע קשות באיכות חייהם על ידי בי"ס אזרחי לטיסה, אשר התמקם בשדה התעופה מחניים. 

"לכן הוצאת הצו המנהלי מוצדקת ומתבקשת. מעבר לכך, החלטנו על הקמת צוות פעולה משותף למועצה ולשני הקיבוצים הנ"ל, הואיל ולצערנו תרומתו של ביה"ס לטיסה לאזור היא אפסית, ומצד שני נזקו גדול". 

 השאלה הגדולה היא כיצד יגיב משרד התחבורה לצעד שהוביל זלץ. עמדת משרד התחבורה היא בעד המשך הפעילות, בתגובה שניתנה על ידי המשרד נאמר: "אין בפעילות בית הספר לטייס בשדה התעופה ראש פינה כל חריגה מתנאי רישיון ההפעלה של שדה התעופה ומההוראות של רשות התעופה האזרחית (רת"א)".

 

 

פרסום תגובה חדשה

CAPTCHA
אתגר זה נועד לוודא שהינך אנושי כדי למנוע "ספאם".

כל הזכויות שמורות © גליל עולה - אתר הספורט של הצפון
תכנות: SmartWebs  ♦  שיווק דיגיטלי: SOL Digital