כל המשקאות עליהם אתם רק חולמים במבחר עצום ובמחירים ממש נמוכים. כולם זורמים ליין בעיר קריית שמונה!
view counter
זקוקים לחנות מחשבים איכותית עם שירות התקנות מקצועי ואמין? פתרונות מחשוב וסלולר לבית ולמשרד. LP מחשבים לאנשים שבאמת אוהבים מחשבים
view counter
זקוקים לחנות מחשבים איכותית עם שירות התקנות מקצועי ואמין? פתרונות מחשוב וסלולר לבית ולמשרד. LP מחשבים לאנשים שבאמת אוהבים מחשבים
view counter

רמת ישי

מאת: 
אורי שמיר
בשם: 
גליל עולה
תאריך: 
10.09.12

חודשיים לפני שבית הספר שהוא מנהל יזכה בפרס נוסף מאת משרד החינוך, יש לנו הכבוד והעונג לארח בפינת "מאמן החודש" את ישי אדלר, מנהל בית הספר לחינוך מיוחד "שחפים", מאמן שחייה ומורה מיתולוגי הנמנה על מקימי פנימיית הספורטאים בתיכון "עמק החולה".
 
זה קרה לפני כארבעה חודשים: אדריאן רוצ'ט, קפטן אלופת המדינה בכדורגל, התראיין בתכנית הרדיו "עושים ספורט" בגלי צה"ל, כשלפתע אחד מצמד המנחים אלי ישראלי ואפי טריגר שלף את הנתון הבא: הכדורגלנים אדריאן רוצ'ט ודני עמוס למדו באותה כיתת ספורט בתיכון "עמק החולה" עם הכדורסלן המצליח יוגב אוחיון. למה אני מספר לכם את זה? שאלה מצוינת. מכיוון שדקות ספורות לאחר מכן, הרמתי טלפון בהול לחברי יונתן ורטיקובסקי, שלמד שכבה אחת מתחת לספורטאים המהוללים, ודרשתי: תשיג לי את הפרטים של המורה שלהם! ורטיקובסקי אמר שהוא צריך לברר, שהוא חושב שמדובר בישי אדלר. התשובה התמהמה לבוא, ואז המלצה של מאמן האתלטיקה, מיכאל לובן, לבחור ביובל אדלר לספורטאית השבוע סללה את הדרך לתשובה. ישי אדלר הוא המורה של הספורטאים הבכירים, מכאן נסללה הדרך לראיון ולא פחות חשוב מזה, להתוודעות לעשייה מבורכת רבת שנים למען הספורט ולמען אוכלוסיות שהמזל לא האיר להן פנים – אוכלוסיית הנכים ואוכלוסייה הסובלת מפיגור שכלי.

 


דמות דומיננטית בהתפתחות הספורט בגליל העליון. ישי אדלר
 


 
אז אחרי ההקדמה למנה העיקרית. ישי אדלר הוא ללא ספק אגדת ספורט בגליל העליון. עשרות שנים של עשייה מגוונת בהחלט מזכות אותו בתואר זה. כשהיה ילד צעיר בן 9 עבר אדלר, שמתגורר כיום במושב כחל, להתגורר עם בני משפחתו בקיבוץ נאות מרדכי וכך נוצר סיפור האהבה הנפרש עד היום. אדלר, שמוכר בגליל כאיש המזוהה במיוחד עם ענף השחייה, החל את החיבור שלו עם הספורט כבר בגיל הילדות המוקדם, כפי שהוא מתאר: "מגיל צעיר החיבור עם המים היה חזק מאוד, הן בתחום השחייה והן בתחום הכדורמים, ובגיל הנעורים כבר אימנתי". את שירותו הצבאי הוא החל ביחידת שייטת 13, אלא שתאונת צלילה לא פשוטה שעבר, העבירה אותו לשירות בתחום ההנדסה הימית. אחרי השירות הצבאי פנה אדלר ללימודים בתחום הספורט. לימודי חינוך גופני, לימודי הדרכת שחייה, הובילו אותו במשך השנים להפוך לדמות דומיננטית בהתפתחות הספורט בגליל העליון.

 


נותן מהנשמה ומהלב. ישי אדלר

 
במשך 18 שנים אימן בהצלחה ישי אדלר במחלקת השחייה של הפועל גליל עליון, ובאותן שנים הוא גידל יחד עם המאמנים חנן גלעד ואבישי פלג דורות של שחיינים מצליחים ובין השמות הבולטים ניתן למצוא את נמרוד פלמה, אייל עילם, ירון אילתי, שגב פורת ועוד שורה ארוכה ומכובדת של שחיינים מצליחים. במשך הזמן לאדלר היה תפקיד בהקמת פנימיית המחוננים בתיכון "עמק החולה", שבתחילה התמקדה בשחייה, ובמשך השנים פתחה שעריה לענפים נוספים – הכדורסל הוא הבולט שבהם. במשך השנים הגיעו לא מעט ספורטאים מוכשרים לפנימיה, שהפכה למודל של הצלחה והתפעלות. אדלר על הפרויקט: "המטרה שלנו הייתה לתת לשחיינים כלים טובים יותר להצליח, וזה אכן הוכיח את עצמו. עם ההתרחבות לענפים נוספים ועם פתיחת כיתות הספורט נוצר מצב מאוד בריא, שבו תלמידים שרצו להתקבל לכיתת הספורט ניחנו במוטיבציה גדולה ושיפרו ציונים כדי לשפר את סיכוייהם להתקבל. היו גם מקרים של תלמידים שבזכות הרצון שלהם להישאר בכיתת הספורט, הם למדו לשפר את התנהגותם והציונים בלימודים. בכיתה הזו עברו הרבה ספורטאים שהגיעו לגדולות, המפורסמים שבהם הם הכדורסלנים עידו קוזיקרו ויוגב אוחיון, הכדורגלנים דני עמוס, אדריאן רוצ'ט ועדי אלישע. אני שמח מאוד בשבילם על ההצלחה. גם בבית הספר הם היו דמויות אהובות, ואני מקווה שימשיכו להתקדם ולהצליח".

 


מוביל את בית הספר שחפים להצלחות גדולות. ישי אדלר

 
במשך השנים עבר ישי אדלר הכשרה של מאמן שחייה הידרותרפי, מתוך מטרה לסייע בשיקומם של אוכלוסיות נכות ובעלות צרכים מיוחדים. במשך 7 שנים אימן בבריכת מבואות חרמון, אדלר: "מבחינתי, אין סיפוק גדול מלסייע לאנשים לשפר את מצבם הבריאותי ולעזור להם לשפר את איכות חייהם. לראות אנשים שמצליחים לעשות דברים שהם לא יכלו לעשות קודם, זו ההרגשה הטובה ביותר שממלאת את הלב".
 
בבית שהקים יחד עם אשתו דגנית, גם היא במקור בת נאות מרדכי, אווירת הספורט היא דומיננטית מאוד. הבן הגדול, עמית (22), קצין בגבעתי, היה בעברו כדורסלן בהפועל גליל עליון, צמד התאומים מורן ויובל גם הם עוסקים בספורט בצורה אינטנסיבית. את יובל אירחנו בפינת ספורטאית השבוע בעקבות הצטיינותה בתחום האתלטיקה, התאום מורן שיחק בעונה האחרונה בקבוצת הנערים של הפועל גליל עליון בכדורסל.

 


"מבחינתי, אין סיפוק גדול מלסייע לאנשים לשפר את מצבם הבריאותי ולעזור להם לשפר את איכות חייהם"

 
ישי אדלר זוכה להערכה עצומה בקרב אנשי ספורט בגליל העליון, וכשנודע לאותם אנשים על הנכונות לפרסום כתבה זו, המחמאות נשפכו כמים. הנה לכם שניים שמדברים מתוך היכרות קרובה. יונתן ורטיקובסקי, קולגה של אדלר במרכז ההידרותרפי מבואות החרמון ושחיין שלו בעבר, מלא בשבחים על ישי: "ישי הוא משהו מיוחד. כבר לא מייצרים בני אדם מדהימים כאלה. כולו לב. כל דבר שהוא עושה - הוא עושה מכל הלב עם מלוא הנתינה. בכל דבר שהוא עסק בחייו הוא נתן שם את כל כולו. כשהוא אימן שחייה במוא"ז הגליל העליון 18 שנים ברציפות, הוא עשה עבודה כה מדהימה שעד היום מזכירים אותו בכל שנה באליפות הגליל. כשהוא חינך ולימד חנ"ג שנים רבות בביה"ס עמק החולה הוא עשה את כל מה שהוא יכול ויש לכך תוצאות. הוא הוציא בני אדם עם ערכים וספורטאים למופת (בכל המחלקות במוא"ז הגליל העליון ושחקני כדורגל שחלקם משחקים כיום בקריית שמונה). ישי הקים את פנימיית המחוננים שהפכה למאוד מבוקשת וגדלים בה ספורטאים למופת. אני זכיתי להיות בקשר כה קרוב וטוב עם אדם מדהים כמו ישי, ואני מאושר מזה. אנחנו בקשר מהיום ששחיתי אצלו בגיל צעיר ועד היום שאנו עובדים יחדיו במרכז ההידרותרפי מבואות החרמון. ישי הוא נכס בכל מקום ובכל מערכת שהוא נמצא בה". גם יוסי ראוך, הבוס של ורטיקובסקי, מנכ"ל העמותה לקידום הספורט בגליל העליון, הצטרף בשמחה: "ישי אדלר היה בין מקימי פנימיית הספורטאים בביה"ס עמק החולה. בנוסף לכך, ישי תרם תרומה נכבדה לספורט בגליל העליון ולענף השחייה בפרט. אין לי ספק כי גם בעתיד כשיידרש ישי לעזור למח' הספורט, הוא יירתם ויעזור ככל שיתבקש. מדובר באדם משכמו ומעלה, שכולנו זכינו בו".

 


הביקורות מהללות. ישי אדלר זוכה להערכה עצומה בעמותת הספורט

 
בחמש השנים האחרונות מנהל ישי אדלר את בית הספר "שחפים" – בו לומדים 53 תלמידים בעלי צרכים מיוחדים, נכים וסובלים מפיגור שכלי, בטווח הגילאים 6-21. אדלר, שבעבר אימן את נבחרת הספיישל אולימפיקס של ישראל בשחייה, והיה חבר בצוות פיתוח תכניות ספורט של אקי"ם בצפון, מוביל את בית הספר להצלחות גדולות. בשנה שעברה זכה בית הספר לפרס חינוך מחוזי, ובחודש נובמבר הקרוב, בטקס מכובד ומרשים שייערך בתל אביב, יזכה בית הספר בתואר בית הספר המצטיין בתחומו לפעילות ספורט. אדלר מצטנע: "מדובר בתפקיד שהאתגרים בו לא נגמרים. לשמחתי הרבה יש לנו צוות מסור ומצוין שעושה רבות למען התלמידים. זה בהחלט משמח ומרגש שיש הערכה מצד הגורמים המקצועיים לעשייה בבית הספר, ואנו תקווה שנצליח לעזור לכמה שיותר תלמידים".

 


משפחה ספורטיבית. ההורים ישי ודגנית עם התאומים יובל ומורן

פרסום תגובה חדשה

CAPTCHA
אתגר זה נועד לוודא שהינך אנושי כדי למנוע "ספאם".

כל הזכויות שמורות © גליל עולה - אתר הספורט של הצפון
תכנות: SmartWebs  ♦  שיווק דיגיטלי: SOL Digital